ons altın analizi
altın ons yorumları

Altın fiyatlarında belirsiz seyir sürüyor.  Gün içerisinde zaman zaman 1200 dolar aştını test eden ons fiyatı bu bölgeden tepki veriyor. Ancak tepkiler şuana kadar cılız kalmış durumda. 1,205 doların üzerine atmayı başaramayan ons tarafında belirsizlik sürüyor. Günlük altın grafiğinde 1,205 doların önemi göze çarparken Abd’den ekonomik bir verinin bulunmadığı bugünde teknik altın fiyatlarında kısmen de olsa işliyor gibi görünüyor.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Teknik Analizi

Ons günlük grafiğine baktığımızda 1,205 dolar altında kalındıkça 1,185 dolara kadar gevşeme potansiyeli olan altın fiyatları için 1,185 dolar seviyesi kritik bir denge noktası konumunda. Kısa vadeli hareketlerde 1,195 dolar seviyesi ons için bir destek oluşturuyor ancak bu desteğin kırılması yeniden 1185 dolar seviyesini gündeme getirebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1205 doların aşılmasıyla birlikte 1,221 seviyesine doğru yeni bir yükseliş hareketi başlayabilir.

ons altın analizi

altın ons yorumları

Ons altın grafiğinde göstergeler yukarı yönlü isteği korumaya devam ediyor. Yarın gelecek olan Abd pmı verileri de altın ons fiyatları üzerinde bir miktar etki oluşturabilir. Yine yaklaşan Fed faiz toplantısına dair beklentilerin değişmesi altın fiyatlarının seyri açısından oldukça önemli olacak. Bu nedenle bu hafta açıklanacak olan tarım dışı istihdam ve ortalama saatlik kazançlar verileri de piyasalar tarafından dikkatle takip ediliyor olacak.

Gram altın fiyatlarında ise bugünde yükseliş hakim. Hafta başlangıcı ile birlikte yükselen dolar kuru, gram altın fiyatlarını da yukarı çekmeyi başardı. Gram altın fiyatları şu sıralarda 255 lira seviyesine yakın işlem görüyor. Gram altın tarafında kısa vadeli destek noktamız 230 lira seviyesi bu seviye üzerinde kalındıkça yeni zirve noktalar gündeme gelebilir.

Gram Altın Yorumları 31.08.2018

Previous article

Günlük Dolar Yorumu – 04.09.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.