güncel altın ons teknik görünümü
altın ons analizi ve yorumları

Altın fiyatlarına baktığımızda aslında fazla bir değişiklik bulunmuyor. Yaklaşık 3 haftadır 1200 dolar seviyelerine yakın işlem gören altın ons fiyatı yine 1200 dolar civarında işlemlerine devam ediyor. Dün yine 1200 dolar seviyesinin üzerine yükselen altın ons fiyatı akşam saatlerinde yeniden 1200 doların altına geriledi ve şu sıralarda 1199 dolardan işlem görüyor. Gram altın fiyatlarında ise dün yaşanan dolar kurundaki düşüşler ile birlikte 241 tl desteği aşağı yönlü kırıldı ve 235 lira seviyelerine doğru iniş yaşandı.

Yarın akşam saat 21:00’de Fed kararları öncesi öncesinde altın fiyatları nasıl bir yol izleyecek merak konusu. Yine Fed’den faizlere ilişkin ne karar çıkacak ve bu kararlara piyasanın tepkisi nasıl olacak tüm piyasa oyuncuları buna odaklanmış durumda. Durum böyle iken teknik analiz bize ne diyor, altın fiyatları yükselir mi yoksa düşer mi, altın fiyatı ne olur bir de burdan bakalım istedik.

[ilgiliicerik icerik_id=”26″]

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Teknik Analizi

Fed yarın faizleri arttırır mı yoksa serbest mi bırakır bu sorunun cevabı Fed’de saklı. Bu soruların önesinde ise altın teknik analiz çerçevesinde fiyatlamalarını bir süredir devam ettiriyor. Altın ons grafiğine 4 saatlik olarak baktığımızda karşımıza çıkan bazı önemli noktalar var.

güncel altın ons teknik görünümü

altın ons analizi ve yorumları

Altın ons tarafında yaşanabilecek gerilemelerde 1,194 dolar takip edeceğimiz kuvvetli destek noktası olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye altında 1184 ve 1,157 dolar seviyeleri sonraki destek bölgeleri. Altın ons fiyatlarında yükseliş hareketinin ivme kazanması halinde ise 1,208 ve 1,212 dolar seviyelerini izliyor olacağız. Özellikle ons altın 1,212 dolar seviyesi üzerine yükselir ve kalıcılık sağlarsa hem grafik olarak hem de temel anlamında bir miktar pozitifleşebilir. Aksi takdirde ons altın fiyatları 1,201 dolar altında kalırsa satış baskısı yeniden etkili olabilecektir. Tabi burada yarın akşam ki Fed kararları da son derece önemli. Fed faizleri arttırırsa altın fiyatları baskılanmaya devam edebilir. Ancak Fed faizleri arttırmaz ve aynı bırakırsa altın tarafında ciddi bir yükseliş yaşanabilecektir.

25 Eylül 2018 Dolar Analizi

Previous article

Euro Dolar Paritesi Yorumları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir