Press ESC to close

28.08.2018 Altın Yorum ve Analizi

Altın fiyatı geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz analizlerimize paralel olarak yükseliş hareketini 1,212 dolar seviyesine kadar sürdürdü. Dün 1,212 dolar seviyesini test eden ons, bu seviyeden bir satışla karşılaştı ve 1,208 seviyesine geriledi. Bugünün ilk saatlerinde 1,210 dolar seviyesinde işlemlerin geçtiği altın onsu için bugün izleyecek olduğumuz kritik seviye yine 1,212 dolar seviyesi olacak.

altın yorumları 2018
ons altın analizi 28.08.2018

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Ons Grafik Analizi

Altın fiyatlarını teknik olarak incelediğimizde karşımıza çıkan kritik destek ve direnç noktaları dün paylaşmış olduğumuz altın grafiğimize benzer nitelikte olmaya devam ediyor. Ayrıca günlük altın grafiğinde göstergeler hala yukarı yönlü hareketin devamını destekler nitelikte duruyor.

Ons fiyatları için bugün yukarı yönlü hareketin devamı için 1,212 dolar seviyesi oldukça önemli. Bu seviye üzerine yükselmesi ve bu seviye üzerinde saatlik kapanışların gelmesi yukarı yönlü hareketin devamını getirebilir. Altın fiyatlarında yükselişin bir sonraki durağı ise 1,227 dolar seviyesi olabilir.

ons analizi
altın ons teknik analizi 28 ağustos 2018

Trump’ın Fed’e yönelik yapmış olduğu açıklamalar ve dün akşam ticaret konusunda yapmış olduğu açıklamalar piyasalara bir miktar rahatlama getirmiş durumda. Dolar endeksinde küçük de olsa bir değer kaybı yaşanıyor. Altın ons fiyatı da bunu bugün bir fırsata çevirmek isteyebilir. Bu durumda 1,227 dolar seviyesi yükselişlerde hedef noktası halini alabilir.

Altın ons fiyatlarında olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1,185 dolar bölgesi en önemli destek noktamız. Bu desteğin kırılması halinde ise 1,172 dolar ve 1,160 dolar seviyeleri ön plana çıkabilir. Ancak günlük görüntüde altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketinin etkisini sürdürmesi daha olası bir senaryo olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir