dolar analizi
günlük dolar yorumları

Dolar kurunda hareketli günler yaşamaya devam ediyoruz. 6 lira seviyelerine kadar inen dolar tl paritesi bu seviye altına geçip kalıcı olmayı bir türlü başaramıyor. Güne 6,14 seviyelerine yakın bir şekilde işlemlere başlanılan dolar tl de 6 lira altına inilmedikçe 6,36 -6,38 aralığına doğru yükseliş hareketi yaşanması muhtemel görünüyor.  6,38 seviyesi üzerine yükseliş hareketi taşınabilirse, dolar tl paritesinde yükselişler hız kazanabilir. Bu durumda 6,50 ve 6,89 seviyeleri hedef haline gelebilir.

dolar analizi

günlük dolar yorumları

Yatırımcılar bugünlerde dolar ne olur sorusunu sıkça sormaya devam ederken bizlerde sizlerle günlük dolar yorumları ve analizlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Bu dolar yorumlarının herhangi bir şekilde yatırım tavsyesi olarak nitelendirilemeyeceği yasal uyarı sayfamızda detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Bu nedenle dolar yorumlarını okurken bu detayı göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz. Geçelim dolar tl paritesi analizine.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Dolar Analizi 28.08.2018

Dolar kurunda bugün ki görüntü düne göre biraz farklılaşmış durumda. Öyle ki günlük grafikte göstergeler yukarı yönlü hareketi destekler hale gelmiş. Buna göre 6,11 seviyesi üzerinde işlemlerin devam ettiği dolar kuru için 6,376 seviyesine doğru yükselişler sürebilir.

dolar analizi

dolar yorumları 28.08.2018

Usdtry paritesinde olası aşağı yönlü hareketlerde 6,11 ve 6 lira seviyeleri ön plana çıkıyor. Bu seviye altında ise 5,80 seviyesi ön plana çıkıyor. Bu bölge altında ise düşüşler daha kalıcı bir hal alabilir. Ancak şuan için yukarı yönlü hareketlerin devamı senaryosu bir adım önde gibi duruyor. Buna karşın dolar endeksinde kısmende olsa yaşanan değer kaybı doların bu seviyelerde oyalanmasını da sağlayabilir. Şuan için hem haber akışı olarak hem de grafik anlamında doların aşağı gelmesini destekleyecek çok fazla bir materyal bulunmuyor.. Bu nedenle düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilmek istenebilir. Yine de her ne kadar grafikler yukarı yönlü hareketleri desteklese de dolar endeksinde düşüşler hızlanırsa dolar tl paritesinde geri çekilmelerin yaşanılması da muhtemel olacaktır.

Yani dolar tl paritesinde bugün ve hafta boyunca oldukça karışık bir görüntü mevcut. Yükseliş hareketinin devamı daha olası görünse de, dolar endeksindeki hareketlilik yakından takip edilmelidir.

28.08.2018 Altın Yorum ve Analizi

Previous article

Altın Yorumları, Güncel Altın Fiyatı Analizleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Analizler