altın ne olacak
güncel altın yorum ve analizleri

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Güncel Altın Analizi ve Yorumları 29.06.2018

Altın ons tarafına baktığımızda geçtiğimiz günlerde vurgulamış düşüş bandı içerisindeki fiyatlamalar etkisini sürdürüyor. Özellikle düşüşlerde kısa vadeli destek noktası olarak vurguladığımız 1,247 dolar seviyesi dün itibari ile görüldü ve bu seviyenin hemen altı da test edildi. Bu seviyelerden gelen tepki alımları ile birlikte yeniden destek noktası üzerinde işlem görmeye başlayan ons fiyatları 1,250 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

altın fiyatı günlük grafik incelemesi ve yorumları

Altın ons fiyatı grafiğini incelediğimizde günlük grafiklerde teknik anlamda düşüşlerin devamı halinde 1,242 dolar seviyesine kadar düşüşler mümkün görünmekte. Özellikle Abd tahvil faizlerinin yükselişi devam eder ise bu fiyatlar aşağıya doğru gelebilir ancak günün kalanında daha sakin bir piyasa olur ise altın bu sakinliği fırsata çevirip 1,259 seviyesine doğru bir tepki yükselişi gerçekleştirebilir. Burada unutulmaması gereken altın fiyatlarında 1,280 dolar seviyesi yukarı doğru aşılmadıkça yükseliş hareketlerinin tepki yükselişi olarak kalacağıdır.

[ilgiliicerik icerik_id=”554″]

Gram altın tarafına baktığımızda ise orada da düşüşlerin hakim olduğunu görüyoruz. 183 liraya kadar gerileyen gram altın tarafında hem dolar kurundaki düşüş hem de altın ons fiyatındaki düşüş gram altın fiyatının da düşmesini sağladı. Önceki analizlerimizde gram altın fiyatını daha çok dolar kurunun belirleyeceğini belirtmiştik. Nitekim de incelediğimizde öyle olduğunu söyleyebiliriz. Gram altın fiyatlarını anlık olarak takip etmek isteyen kullanıcılarımız bu linkten takipte kalabilirler.

27.06.2018 Altın Analizi ve Yorumları

Previous article

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar 02.07.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir