ABD Vizesi Nasıl Alınır? ABD Vizesi Başvuru Süreci

ABD Vizesi Nasıl Alınır? ABD Vizesi Başvuru Süreci

ABD Vizesi Nasıl Alınır? ABD Vizesi Başvuru Süreci

Esasında ABD vizesi almak pek de kolay değildir! Hatta dünya genelinde en zor alınan vizeler arasında ABD vizesi her zaman ilk sıralarda yer alır. Peki ABD vizesi nasıl alınır? Yine alınması pek de kolay olmayan ABD vizesi başvuru süreci nasıldır? İşte bu sorunun ayrıntılı yanıtları!

ABD Vizesi Nasıl Alınır?

Elbette ki ABD vizesinin alınması zor olduğu için vize başvurusu yapmadan önce detaylı bir araştırma yapmak şarttır. Şayet bordrolu bir şekilde çalışıyorsanız ve sigorta ödemeleriniz de eksiksiz bir şekilde yapılıyorsa ABD vizesi için avantajlı olduğunuzu söyleyebiliriz. ABD vizesi almak istiyorsanız mutlaka pasaport sürenize dikkat etmek durumundasınız. Zira en az 5 yıllık bir pasaportunuzun olması şarttır! Yine ABD vizesi söz konusu olduğunda adli bir sabıka durumunuzun bulunup bulunmadığı da bir diğer kriter olarak karşınıza çıkacaktır. Zira herhangi bir şekilde sabıkalıysanız ABD vizesi de tehlikeye girecektir. Yine ABD vizesi almak isteyenler için daha önceden Schengen Vizesi almışsanız bu vizeler sizin hanenize artı olarak yazılacaktır. Bundan dolayı mutlaka Avrupa ülkelerine yaptığınız seyahatleri de başvuruya eklemeniz faydanıza olacaktır.

ABD Vizesi Nasıl Alınır? ABD Vizesi Başvuru Süreci

Diyelim ki bütün engelleri aştınız ve ABD vizesi aldınız! Artık rahatça Amerika’ya seyahat etmeyi planlıyorsunuz. Ancak maalesef henüz hiçbir şey bitmemiş değildir. Zira 5 yıllık vize almış dahi olsanız; ABD’ye girişlerde sınırdaki görevli yetkililerin sizi ABD’ye sokmama hakkına sahip olduklarını göz ardı etmemelisiniz. Bundan dolayı vizeyi almış dahi olsanız; ABD seyahatiniz sırasında vize başvurusu için hazırlamış olduğunu evrakların tamamını yanınızda bulunduruyor olmanız faydanıza olacaktır. Elbette Amerika’ya turistik vize almayı istiyorsanız; yaşadığınız yerle güçlü bir bağa sahip olduğunu kanıtlamanız lehinize olacaktır. Zira ABD’ye turist olarak gidenler için her zaman bu ülkede şüpheci bir yaklaşım bulunmaktadır. Bütün bunların haricinde ABD seyahatinizi finanse edebileceğinizi gösterir banka hesap bilgilerini de ABD vizesi başvurusu öncesinde hazır etmelisiniz!

ABD Vizesi Başvuru Süreci

ABD vizesi nasıl alınır? Öncelikli olarak ABD Büyükelçiliği ya da Başkonsolosluğundan randevu almalısınız. Randevu öncesinde aşağıda sıralanan evrakları eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmalısınız:

  • Biyometrik fotoğrafınız
  • DS 16 vize başvuru formu
  • Nüfus cüzdanız ile evliyseniz evlilik cüzdanı
  • Mesleki durumunuzu gösterir belge ya da belgeler
  • Finansal durumunuzu gösterir belge ya da belgeler
  • Ulaşım ve konaklamayla ilgili rezervasyon bilgilerinin yer aldığı evraklar

Sıralanan bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamış olmanız ve sizden ziyaret amacınıza dair istenilen diğer evraklarla birlikte başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir