Press ESC to close

Ahmet Mergen Kimdir, Eğitim ve İş Hayatı

Bloomberg, Kanal 24, CNBC-E, NTV ve HaberTürk gibi kanallardan tanıdığımız Ahmet Mergen, dolu dolu hayatı ile karşımıza çıkmaktadır. Başarılı bir hayat sürdüren Ahmet Mergen, dünya ekonomileri üzerine yaptığı yorumlar ile insanları etkilemiştir. Aynı zamanda ülkemizin ekonomik durumu ile ilgili sunduğu başarılı ön görüşer ve IMKB yorumları, Ahmet Mergen’i bugünkü konumuna getirmiştir. Durum böyle olunca birçok kişi, Ahmet Mergen Kimdir sorusunu sormaktadır.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Ahmet Mergen Kimdir ?

1951 yılında İstanbul’un Üsküdar semtinde dünyaya gelen Mergen, başarılı öğrencilik hayatı sonucunda Galatasaray Lisesi ile kariyerinin başlangıç noktasına gelmiştir. 1970 yılında bu liseden mezun olan Ahmet Mergen, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü kazanmış ve buradan da 1975 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Master yapmak için West Coast University’e gitmiş ve başarılı bir şekilde hedefini gerçekleştirmiştir. Son olarak Long Beach’de yer alan California State University’de yüksek makine mühendisi olarak 1984 yılında mezun olmuştur. Eğitim hayatı kısaca bu şekilde sonlanan Ahmet Mergen, kısa süre içerisinde iş hayatına atılmıştır.

ahmet-mergen
ahmet-mergen

Gedik Yatırım Menkul Değerler’de işe başlayan Mergen, yine kısa süre içerisinde kendi geliştirerek başka bir kuruma geçiş yapmıştır. Parkbank Kadıköy Şubesi Koordinatörü olarak görev alan başarılı makine mühendisi, hızını kesmeden yükselmeye devam etmiştir. 1 yıl aradan sonra aynı kurumda Parkbank – Yatırım Fonları Müdürü olarak çalışmaya başlamış ve 3 yıl görev alacağı Gedik Yatırım Menkul Değerler A. Ş.’ye yatırım fonları müdürü olarak girmiştir. Bu 3 yılın ardından tarihler 2002’yi gösterirken, aynı kurumda Bakırköy şube müdürü olarak 2008’e kadar görev almıştır. 2008 yılında Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye geçiş yapan Mergen, bu kurumda 2014 yılına kadar stratejist olarak görev almıştır. Nisan 2014’ten bu yana Destek Menkul Değerler A.Ş.’de stratejist olarak görev alan Mergen, başarılı iş hayatını sürdürmeye devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir