Akbank MTV ve Trafik Cezası Ödeme
Akbank MTV ve Trafik Cezası Ödeme nasıl yapılır?

Akbank MTV ve trafik cezası ödeme seçeneği ile artık çok daha kolay bir şekilde Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik cezalarınızı sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz. Peki Akbank şubelerinden ve ATM’lerinden bu işlemi nasıl yapabilirsiniz? Akbank müşterisi olmanıza gerek var mı? Kartsız da bu işlemi yapabilecek misiniz? İşte yanıtlar…

Trafik Cezamı Nasıl Sorgulayabilirim?

Akbank müşterisi olan herkese, bu imkanı sunuyor. Eğer siz de Akbank müşterisi iseniz, Akbank mobil uygulamanız veya şubelerden, plaka numaranız ile sorgulama ekranına girebilir ve trafik cezası alıp almadığınızı sorgulayabilirsiniz. Bununla birlikte eğer, Akbank mobil, akıllı cihazınızda yüklü değilse; bu durumda en yakın şubeye giderek TC kimlik numaranızın olduğu bir kimlik kartınızla ve ve vergi numaranızla, sorgulama yapabilirsiniz.

MTV Sorgulama Yapabilir miyim?

Akbank müşterisi iseniz; Akbank mobil uygulaması üzerinden Motorlu Taşıtlar Vergisi yani MTV sorgulaması da yaptırabilirsiniz. Bunun için aracınızın plakasını girmeniz ve kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz yeterli olacaktır. Eğer Akbank mobil uygulamanız yoksa; bu durumda, en yakın Akbank şubesinden, nüfus cüzdanınız ve vergi numaranızla birlikte sorgulama yaptırabilirsiniz.
Eğer hem trafik cezası hem de MTV sorgulama için vergi numaranız yoksa, T.C kimlik numaranızı ve araç plakanızı vermeniz yeterli olacaktır.

Akbank MTV ve Trafik Cezası Ödeme

Eğer, Akbank müşterisi iseniz; bu durumda dilediğiniz zaman Akbank MTV ve trafik cezası ödeme yapabilirsiniz. Bunun için Akbank mevduat kartınızın olması gerekir. Eğer yoksa kredi kartı da kullanabilirsiniz. Eğer kartınızda limit yoksa Artı Hesap sayesinde de ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme biçimini 3 farklı şekilde yapabilirsiniz. 1. Seçenek olarak eğer Akbank Mobil uygulamanız varsa bunun üzerinden yapabilirsiniz. 2. Seçenek olarak ise; İnternet bankacılığı aracılığı ile yapabilirsiniz. Aksi durumda 3. Seçenek olarak gib.gov.tr üzerinden tanımlı olan Akbank kartlarından Axess, Wings ve Free kartlarınız ile ödeme ve sorgulama yapabilirsiniz.
Akbank MTV ve trafik cezası ödemesi işlemine geçmeden önce kartınızda yeterli bakiye olup olmadığını incelemeniz ve önceden sorgulama yapmanız, işinizi kolaylaştıracaktır. Dilerseniz ATM ve banka şubelerinden de Akbank müşterisi olmadan ödeme yapabilirsiniz. Bunun için komisyon ücretlerini göz önünde bulundurunuz.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Previous article

Banka Hesabı Açtırmak İsteyenlere Öneriler

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel