Press ESC to close

Altın Analizi 12.09.2018

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Günlük Altın Yorumları

Altın fiyatlarında Abd üfe verisi sonrası bir miktar hareketlilik yaşanıyor. Altın fiyatlarını incelediğimizde kritik direnç bölgesi 1200 seviyesi yukarı yönlü aşılmış durumda. Ancak bu hareketin fake bir hareket olarak görülmemesi açısından bu seviye üzerinde günlük kapanış yapılması oldukça önemli. Yine yarın açıklanacka olan tüfe verileri e bugün ki üfe verileri gibi beklentileri karşılamaz ise altın fiyatların pozitif hava devam edebilir.

Altın fiyatlarında yükselişi destekleyen olumsuz üfe verilerine ilk etapda tepkisi kalan altın şu dakikalarda 1200 doları aşmış durumda. Önümüzdeki saat ve günlerde altın fiyatları ne olur, altın yükselmeye devam eder mi yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Biz de altın ons fiyatını grafik eşliğinde incelemek istedik.

Altın Grafik İncelemesi

altin-ons-analizi
altın ons grafigi incelemesi

Altın fiyatları bugün yaptığı yükseliş hareketiyle 1200 dolar seviyesini aşmayı başardı. Altın fiyatlarında pozitif havanın devamı için 1202 dolar üzerinde fiyat hareketliliği oluşması gerekiyor. Altın tarafında pozitif havanın devamı halinde 1212 dolar seviyesi direnç bölgesi olarak düşünülebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 1192 dolar ve 1185 dolar seviyeleri takip ediliyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir