altın ne olacak
güncel altın yorum ve analizleri

Altın Bugün Ne Kadar ? ( 21.09.2018 )

Altın fiyatları önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Fed toplantısı öncesinde oldukça hareketli. Altın fiyatlarında gün içerisinde volatilite oldukça yüksek olsa da bir yandan da belirli bir aralığın dışına çıkılamamış durumda. 1,192 dolar ile 1,207 dolar bandına sıkışmış olan ons altın fiyatları için Fed’in faiz kararını açıklayacağı toplantı oldukça önemli duruyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”26″]

Altın Bugün Ne Olur ? (21.09.2018 )

Altın fiyatları bugün ne olur sorusunu cevaplayabilmek için ons grafiğine bakmakta fayda var. Altın grafiğini açıp teknik olarak baktığımızda 1,207 dolar seviyesine yakın işlemlerin sürdüğünü söyleyebiliriz. 1,207 dolar seviyesi bir denge noktası olarak karşımızda. Eğer altın bu seviye üzerine yükselir ve tutunabilirse 1,214 direncine doğru yol alabilir. Özellikle dolar endeksi de 2 gündür gerilemesini sürdürürken ons da bu düşüşü fırsata çevirerek yükselişini sürdürebilir.

altin-ons-analiz

ons altın analizi 21.09.2018

Ayrıca teknik olarak baktığımızda günlük grafikte göstergelerde altın ons fiyatında yükselişi desteklemekte. Bu nedenle ons altın tarafında pozitif bir hava günün kalanında hakim olabilir. Ancak burada 1,207 dolar seviyesi önemli. Bu seviye altındaki fiyatlamalar onsu baskılamaya devam edecekken 1,207 dolar seviyesi üzerinde ons tarafında poziti hava etkisini sürdürübilecektir. Altın ons fiyatlarında yükseliş devam eder mi yoksa altın düşer mi sorularının cevabını ise önümüzdeki günlerde Fed faiz toplantısı sonrasında daha net öğrenmiş olacağız.

Altın Fiyatları, Gram Altın – Yarım Altın Fiyat Analizi

Previous article

Güncel Altın Analizi 24.09.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.