Press ESC to close

Altın Ons ve Gram Altın Yorumları

Güncel Altın Yorumları 13.08.2018 ( Abd ve Türkiye Arasında Yaşanan Kriz Sonrası Gram Altın Fiyatları )

Altın fiyatlarında son günlerde ciddi bir hareketlilik yaşanıyor. Daha doğrusu altın ons fiyatları oldukça stabil bir şekilde ilerlerken gram altın fiyatları aşırı volatil bir şekilde yükseliş hareketine devam ediyor. Gram altın fiyatı dolar tl de Abd ile yaşanan gerilim sonrası doların 7 lira seviyesini aşması ile birlikte 270 lira seviyesini aşan gram altın fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdı. Bundan sonra altın fiyatları ne olur, gram altın fiyatları yükselir mi yoksa gram altın bozdurmak için buralar güzel seviyeler midir dilerseniz kısaca bir buna bakalım.

[ilgiliicerik icerik_id=”26″]

Öncelikle gram altın tarafında 178 lira üzerinde pozitif havanın korunduğunu belirtmiştik ve sonrasında 200 tl denemeleri gerçekleşmişti ancak  yaşanan bu son yükseliş hareketi teknik analizden tamamen uzak olarak Abd ile yaşanan gerilimle doların yükselişinden kaynaklanmaktadır. Bu denli hızlı bir yükseliş yaşayan gram altın fiyatları ile ilgili daha önceki analizlerimiz de de altın ons fiyatından ziyade dolar tl kurunun daha çok belirleyici olacağını vurgulamıştık ve nitekim öyle de oldu. Amerika ile yaşanan kriz sonrasında önce 5 lirayı sonra 6 lirayı bu gece de 7 lirayı aşan usdtry paritesi ile hareketlenen gram altın tarafında bugünden sonrada belirleyici olacak olan doların fiyatı olacak gibi duruyor.

Gram Altın Ne Olur ?

Abd ile Papaz Brunson’un serbest bırakılması talebinde bulunmuştu. Bu talebe Türkiye olumsuz yanıt verince Abd ile ikili ilişkiler gerilmeye başladı. Abd olay sonrası Türkiye’ye yaptırım uyguladı. Bu yaptırıma Türkiye’de aynı şekilde karşılık verdi. İki ülke arasındaki olumsuz açıklamaların devamı halinde dolarda daha yüksek seviyeler görülebilir mi, Türkiye Cumhuriyeti yetkili kuruluşları dolardaki bu yükselişe nasıl bir önlem almayı deneyecek gibi sorular cevap buldukça gram altın fiyatlarının yönü de netleşmeye başlayacak. Ancak şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Olası bir Abd ile Türkiye’nin anlaşması gram altına sert satışlar getirebilir. Bu dakikadan sonra 200 lira altına inilmesi oldukça zor görünse de böyle bir durumda 220 liralara kadar bir gevşeme yaşanma ihtimali doğabilir.

altın yorumları
güncel altın yorum ve analizleri

Gram altın fiyatlarında tüm bu hareketlilik yaşanırken altın ons fiyatı ise oldukça sakin seyrediyor. Yaklaşık 10 gündür 1,205 dolar ile 1,220 dolar aralığına sıkışmış olan altın ons fiyatı şu sıralarda yine 1,208 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir