Altın Yorumları, Güncel Altın Fiyatı Analizleri

altın ne olacak

güncel altın yorum ve analizleri

Evet değerli takipçilerimiz, dün sonunda altın fiyatlarında beklediğimiz yükseliş hareketinin hedef noktasına ulaştık. 1,212 dolar seviyesinin üzerini test ettik. Ancak bu seviye üzerinde tutunamadık. Ons fiyatı için bu seviyenin belirleyici olacağını belirtmiştik ancak 1,213 dolar seviyesini yukarı yönlü zorlamaya çalışmasına karşın bu seviye üzerine atıp en azından bir saatlik kapanış gerçekleştiremedik. Bu seviyelerde satış yiyen ons fiyatı 1,205 dolar seviyelerine kadar düştü.

altın ons yorumları
ons altın yorumları

Güne 1,205 doların altını test ederek başlayan ons altın fiyatları şu sıralarda yeniden 1,205 dolar üzerine atmış durumda. 1,205 doların üzerinde fiyatlanan ons fiyatı için teknik görünümde bir değişiklik var mı, altın fiyatları bugün ne olur, altın yükselir mi yoksa düşer mi gibi soruların cevaplarını bulabilmek için altın grafiklerini birlikte inceleyelim.

Altın Teknik Analizi 29.08.2018

Altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem günlük başlattığı yukarı yönlü hareketini sürdürdü ve 1,212 dolar seviyesine kadar yükseldi. Hatta yükselişlerini bir tık üste çıkaran ons, 1,214 doları gördü ancak bu seviyede kalıcı olamayarak yeniden 1,212 dolar altına geriledi. Bu seviye altında fiyatlamalarını sürdüren ons altın sabah saatlerinde 1,200 dolar seviyesini test etti. Şu sıralarda 1,205 dolardan fiyatlanan ons için daha önceki paylaşmış olduğumuz altın analizleri ve yorumları içerisinde paylaştığımız grafik görünümlerinden fazla bir değişiklik bulunmuyor.

ons yorumları
altın ons fiyatları analizi

1,200 dolar altına inilmesi halinde 1,185 dolar seviyesi aşağıdaki kritik destek noktamız olarak etkisini korurken, yukarıda ise yine 1,212 dolar seviyesi karar noktamız konumunda. 1,212 doların aşılması halinde ise 1,225 dolar seviyesine kadar yeni bir yükseliş hareketi gerçekleşebilir. Altın fiyatlarını Fed açıklamaları önümüzdeki dönemde etkileyecek gibi görünüyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”26″]

29.10.2018 Altın Yorumları

Altın fiyatları yorumları son günlerde oldukça merak edilmekte. Yaklaşık 3 hafta önce başlattığı pozitif seyrini devam ettiren altın fiyatı 1230 dolar üzerinde kalmaya çalışıyor. Dolar endeksinde yaşanan yükselişe rağmen 1230 dolar seviyesinin üzerinde günlük kapanışlar gerçekleştiren altın ons fiyatlarında pozitif seyir etkisini devam ettirecekmiş gibi görünüyor.

teknik altın yorumu
altın ons yorumları, altın analizi

Altın ons fiyatlarını incelediğimizde grafik üzerinde göstergelerin hala al pozisyonunu koruduğunu görüyoruz. Altın fiyatlarının 1227 dolar desteği üzerinde yapacağı günlük kapanışlar ile 1248 dolar seviyesi onsun yeni hedef seviyesi olabilecekmiş gibi görünüyor. Olası ters yönlü harekette ise 1217 dolar desteği oldukça önemli bir konumda bulunuyor Bu desteklerin altına gelinmesi halinde ise 1200 dolar destek noktası altın için psikolojik bir öneme sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir