altın ons fiyatı grafik analizi

Altın fiyatları haftanın ilk işlem gününe sakin başladı. Geçtiğimiz haftayı 1,206 dolar seviyesinden kapayan ons altın fiyatları bu haftaya da aynı seviyelerden başladı ve şuanda 1,205 dolar seviyesinden işlem görüyor. Gün içerisinde sabah saatlerinde 1,203 dolar seviyesine kadar gerileyen ons fiyatları yukarıda ise 1,208 dolara kadar yükseldi.

Yeni hafta başlangıcı ile birlikte yatırımcıların altın fiyatları ne olur, altın yükselir mi yoksa düşecek mi gibi soruları da duyulmaya başlandı. Biz de bu sorulara yanıt verebilmek adına günlük altın yorumları ve analizlerimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

günlük altın yorumları

altın ons fiyatı grafik analizi

Geçtiğimiz hafta altın yorumları ve analizlerimiz içerisinde belirttiğimiz 1,212 dolar direnç noktası altında işlemlerini sürdüren ons fiyatında bu seviyenin aşılıp aşılamaması belirleyici olacak gibi duruyor. Son dönemde artan ticaret savaşı endişeleri ile güvenli liman talebi görmeyen altın ons fiyatı haftanın son işlem gününde ciddi bir yükseliş yakalayarak 1,200 dolar üzeri bir kapanış yapmamızı sağlamıştı.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Ons Analizi 27.08.2018

Altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yapmış olduğu yukarı yönlü hareketini devam ettirmek istiyorsa 1,200 dolar üzerinde tutunması oldukça önemli. Bu seviye üzerinde altın fiyatları için ilk kritik direnç noktası 1,212 dolar seviyesi olacak. Altın fiyatlarına teknik olarak baktığımızda ise grafikde karşımıza çıkan detaylar şu şekilde.

altın fiyatları analizi

ons grafik analizi

Ons altın grafiğinde geçtiğimiz haftadan bu yana değişen fazla bir şey yok aslında. 1,185 dolar seviyesi en önemli destek noktamız. Kısa vadeli yükseliş hareketinin başlangıç noktası olarak da nitelendirilebilir. Bu nedenle olası düşüşlerde 1,185 dolar seviyesine dikkat ediyor olacağız. Bu seviye üzerinde, daha kısa vadeli olarak baktığımızda 1,200 dolar seviyesi ön plana çıkıyor. Günlük altın grafiğinde karşımıza çıkan direnç bölgesi ise yine 1,212 dolar seviyesi olarak dikkat çekiyor. Bu seviyesinin aşılması ise altın fiyatlarında 1,228 dolar seviyesine doğru yeni bir yükselişi tetikleyebilir gibi duruyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen bu yükseliş hareketi bize bu hafta içerisinde 1,212 dolar seviyesini test etme imkanımızın yüksek olduğunu gösteriyor. En azından gerileme olacaksa dahi altın ons fiyatı bu direnci zorlamak isteyecektir.

Göstergelerin al pozisyonunu koruduğu altın fiyatlarının ne yönde fiyatlanacağını değerlendirirken, Fed, Abd’den piyasalara ve ticaret savaşlarına yönelik gelecek açıklamalar dikkate alınmalıdır. Yine dolar endeksinde yaşanacak olan hareketlerin yönü de altın fiyatlarının seyri açısından önemli olacak. Dolar endeksinde yaşanabilecek geri çekilmeler altın fiyatlarındaki yükseliş hareketini destekleyebilir. Dolar endeksinin toparlanması ise altın fiyatları üzerinde yeniden aşağı yönlü bir baskıya sebep olabilecektir. Bu nedenle altın tarafında işlem yapan yatırımcıların sadece altın teknik analizine bakarak işlem yapmaları oldukça risklidir. Kazançlı işlemler için, piyasa takibi yapmak ve altın fiyatlarını etkileyebilecek faktörleri bilmek oldukça büyük önem taşımaktadır.

 

Dolar Yorumları 26.08.2018

Previous article

Dolar Yorumları 27.08.2018

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir