banka-görevlisi-ne-kadar-maaş-alır
banka-görevlisi-ne-kadar-maaş-alır

Banka çalışanlarının yaptığı işler ve ne kadar maaş aldıkları her zaman merak edilmiştir. Bugün işleyeceğimiz konu da bunun üzerinedir. Banka çalışanları, oldukça farklı kategorilerde hizmet vermektedir. Bu durumda Banka Müfettişi ne kadar maaş alır, Gişe Asistanı ne kadar maaş alır ve Banka Müdürü ne kadar maaş alır gibi sorular sorulmaktadır. Banka çalışanları ne kadar maaş alıyor sorusu dahil, tüm sorulara net şekilde cevap vermiş olacağız.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Banka Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor ?

İş Bankası çalışanları ne kadar maaş alır, Garanti Bankası çalışanları maaşları, Yapı ve Kredi Bankası çalışanları maaşları 2020 gibi konuların araştırıldığından bahsetmiştik. Şimdi genel olarak bankaların hangi görevliye, ne kadar maaş ödediğini yazacağız.

banka-çalışanları-ne-kadar-maaş-alır

banka-çalışanları-ne-kadar-maaş-alır

Genel Müdür – 15.000 TL ile 100.000 TL aralığında
Banka Müdürü – 5.000 TL ile 30.000 TL aralığında
Banka Müfettişi – 4.000 TL ile 11.000 TL aralığında
Banka Müşteri Temsilcisi – 2.500 TL ile 4.250 TL aralığında
Banka Gişe Asistanı – 2.700 TL ile 4.500 TL aralığında
Banka Gişe Görevlisi – 2.450 TL ile 3.700 TL aralığında maaş almaktadır. Bu sayılar, genel olarak belirtilmiştir. Her bankanın ödediği maaş farklı olabilmektedir.

Bankalar, personellere belirli kotalar vermekte ve bu kotaların aşılması durumunda ödemeler yapılmaktadır. Yukarıda yer alan maaşlara, devam destekleri ve primler dahil edilmemiştir. Bildiğiniz üzere devlet, çocuklu kişilere çocuk sayısına göre yardım yapmaktadır. Aynı zamanda çocuğu olmayan kişilere de AGİ yardımı yapılmaktadır. Bu durumda birçok kişinin maaşı artmaktadır.

Tüm bunlar dışında kişinin tecrübesi alacağı maaşı değiştirmektedir. Banka çalışanı, çalıştığı bankaya göre kademe atlamakta ve her yıl normal zammın dışında zam almaya hak kazanmaktadır. Yukarıda yer alan maaşlara, kademe maaş zammı da eklenmemiştir.

Uğur Gürses Kimdir ?

Previous article

Bekçilerin Güncel Maaşı Ne Kadar ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi