senetle kredi alınabilen yer
banka dışında kredi veren yerler

Baş göstermeye başlayan ekonomik krizde, artık inanılmaz rakamları görmüş faiz yüzdeleri alıcıların başlarını döndürmeye başladı. İnsanların paraya ihtiyacı var fakat kredi çekmekten son derece çekiniyorlar. Ya alırsak da geri ödeyemezsek? Yükselen dolar bütün piyasayı etkilemekle beraber, insanların bir şeyler satın almasını imkansız hale getirdi. Özellikle de banka kredilerini, beyaz eşyaları, dükkan kiralarını…

Bütün bunların yanı sıra, yüksek faiz kurundan hariç; daha önce bankadan kredi almış ve maalesef geri ödeyememiş sicili bozuk kredi mağdurları da bu yazımıza dikkat etsin. Çünkü eğer krediye ihtiyacınız varsa ve kredi siciliniz bozuk olduğu için bankalar size kredi vermiyorsa bu yazımız tam size göre. Banka harici kredi veren kurumları topladığımız bu yazımızın size fayda sağlaması dileğiyle.

[ilgiliicerik icerik_id=”662″]

Öyleyse başlayalım:

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

BANKA HARİCİ KREDİ VEREN KURUMLAR

KOÇ FİNANS: Koç holding tarafından kurulmuş bu şirkette sürekli alabileceğiniz araç kredileri mevcut. Müşteri memnuniyetini esas alan bu şirketten, birkaç ufak belgeyle kredi alabilirsiniz.

BÜYÜK HOLDİNGLER: Senet karşılığı belirli faiz oranları ile size kredi veren bu kuruluşların istediği belgeler şirketten şirkete değişiklik gösterebiliyor, hatta bazıları hiçbir belge istemeden de sizlere kredi verebiliyor.

Bunlar dışında galeri sahipleri, kuyumcular gibi küçük yerlerden de borç paralar alabiliyorsunuz. Senet karşılığı size verdikleri bu paralarda sizde aradıkları tek özellik onlara verdiğiniz güven. Ne büyük faiz oranları var işin içinde, ne de bozulmuş kredi sicilleri. Eğer güvendiğiniz, bildiğiniz, sürekli alışveriş yaptığınız bir kuyumcu varsa istemekten çekinmeyin çünkü borç verdikleri ilk insan siz değilsiniz. Yalnızca düzenli ödemenizi yapın.

Ama diyelim tüm bunlara güvenemediniz ve acil paraya ihtiyacınız var. O zaman sizlere diğer bir önerim, elden taksit yapan birkaç kuruluş bulmanız ve yanınıza bir kefil almanız.

Nasıl mı olacak? Aynen şöyle: Diyelim iki bin lira acil paraya ihtiyacınız var. Elden taksit imkanı sunan yerler, bildiğiniz üzere vadeli satıştan dolayı normal piyasadan daha pahalıdır. İki bin beş yüz liralık bir cep telefonu alıyorsunuz ve kapalı kutu cihazlarınızı değerinde alıp satan normal bir telefoncuya telefonunuzu satıyorsunuz. Hem elinize para geçiyor, hem de yüksek faizlerden kurtulmuş oluyorsunuz.

senetle kredi alınabilen yer

banka dışında kredi veren yerler

Tüm bunların yanı sıra kredi notu düşük vatandaşlarımıza kredi verebilen bankalar da mevcut. Bakın kredi sicili lekeli olanlara demedim, yalnızca kredi notu düşük arkadaşlar ilgilensin yazının bu kısmıyla. Onları da bir derleyelim:

  • ING Bank
  • DenizBank
  • Akbank
  • TEB
  • Garanti
  • Finansbank
  • YapıKredi
  • ICBC Bank

gibi özel bankalardan kredi alabilirsiniz. Fakat geri ödeyeceğiniz tutar yüksek mevlalar olabilir. Kredi almadan bu bankaları iyice bir araştırmanızı öneririm. Konu ile alakalı bir başka makaleye ⇒ buradan ulaşabilirsiniz.

Dolar Bugün Ne Olur ? 07.09.2018

Previous article

Ethereum Nedir ? Nasıl Alınır ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi