Press ESC to close

Bankadan Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Bankadan Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Günümüz koşullarında nakit ihtiyacı söz konusu olduğunda gayet doğal olarak karşımıza ilk seçenek olarak bankalardan kredi çekmek çıkıyor. Ancak yakın zamandan bu yana nakit avans çekerek de nakit sorununa çözüm bulmak mümkün oluyor. Kredi çekmek için başvuruda bulunmak ve diğer işlemler için vakit kaybetmek isteyemeyenler nakit avans çekmeyi tercih ediyor. Peki bankadan taksitli nakit avans nasıl çekilir? İşte bu soruya dair karşımıza çıkan ayrıntı yanıtlar!

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Günümüzde hem mobil bankacılık sistemi üzerinden hem de internet bankacılığını kullanarak kredi çekmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte günümüz koşullarında taksitli avans çekme seçeneğinin de oldukça pratik bir yöntem olarak karşımıza çıktığını ifade etmek mümkün olmaktadır. Üstelik nakit avans çekmek esasında bir tür hızlı kredi çekme işlemi olarak da tanımlanmaktadır. Bundan dolayı acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olarak taksitli nakit avans çekmek ayrıcalıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki taksitli nakit avans nedir? Maaş kartımıza ya da kredi kartımıza tanımlanmış olan para miktarınca çekebileceğimiz kredi olanağını kullanmak, nakit avans olarak tanımlanır. Bu esasında ek hesap olarak da tanımlanır. Yani bankaların müşterilerine özel tanıdıkları ek hesap üzerinden çekilebilen hızlı kredilere nakit avans deniliyor.

Bankadan Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekiliyor?

Elbette ki günümüz koşullarında bankadan taksitle nakit avans çekmek için pek çok farklı alternatif seçenek karşımıza çıkıyor. Öncelikli olarak bizzat ATM aracılığıyla taksitli olarak nakit avans çekebilmek mümkün oluyor. Yine mobil uygulamalar aracılığıyla da taksitli nakit avans çekmek oldukça pratik bir olanak olarak karşımıza çıkıyor. Bankadan taksitli nakit avans nasıl çekiliyor?

  • Bankamatikleri kullanarak
  • Mobil uygulamaları kullanarak
  • Banka müşteri hizmetlerini arayarak
  • Bankanın internet şubesini ziyaret ederek

Görüldüğü üzere 4 farklı şekilde bankadan taksitle nakit avans çekmek mümkün oluyor.

Bankamatik aracılığıyla taksitle nakit avans çekerken; ilk önce banka kartı şifremizi girerek giriş yapmanız gerekiyor. Bankamatik menüsünde yer alan taksitle nakit avans ya da sadece nakit avans yazan bölümü tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra karşımıza ne kadar kredi çekeceğimizi yazacağımız bir ekran çıkıyor. Bu bölümüne ne kadar kredi çekeceğimizi doğru bir şekilde yazmalıyız. Yine kredi çekeceğiniz miktarın hemen altında vade sayısını yazmanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra geri ödeme görüntüsü karşınıza çıkacaktır. Geri ödeme görüntüsüne de onay verdikten sonra artık kredinizi çekebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir