bankalarin-calisma-saatleri
bankalarin-calisma-saatleri

Bankaların çalışma saatleri, farklılık gösterebilmektedir. Çalışma saatleri farklı olabildiği gibi yemek molası saatleri de farklı olabilmektedir. Bu durumda birçok kişi, bankalar ne zaman açılır veya bankalar ne zaman kapanır gibi sorular sormaktadır. Bunun yanında Yapı ve Kredi çalışma saatleri, Ziraat Bankası çalışma saatleri, Garanti Bankası çalışma saatleri gibi birçok bankanın çalışma saatleri merak edilmektedir.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Bankaların Çalışma Saatleri

İşlem yapmak isteyen birçok kişi, bankaları mecburen ziyaret etmektedirler. Herkes, internet bankacılığı kullanmayı bilmediği ve bazı işlemler internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile gerçekleştirilemediği için banka çalışma saatleri önem kazanmaktadır. İşlem yapmak isteyen kişiler, bu saatlere denk gelmek ve işlemlerini aksatmadan yapmak istemektedirler.

banka-calisma-saati

banka-calisma-saati

ATM, müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık, birazdan belirteceğimiz çalışma saatlerine dahil değildir. Bu hizmetler aracılığı ile 7/24 işlem yapabilirsiniz.

Bankalar, genellikle sabah 09:00’da açılır ve en geç 17:30’da kapanır. Bu noktada 17:00’da kapanan bankalar olduğunu da belirtmekte fayda var. Aynı şekilde bankaların yemek molası saatleri de, farklı olmaktadır. Bazı bankalar, 12:00 ile 13:00 aralığında yemek molası yaparken, başka bankalar 12:30 ile 13:30 aralığında yemek molası verirler. Her bankanın arasında ortalama 30 dakika işlem süresi farkı vardır. Durum böyle olunca her bankanın çalışma saatleri merak edilmektedir.

Yapı ve Kredi Bankası çalışma saatleri; 09:00 ile 17:00 aralığındadır. Yapı ve Kredi Bankası mola saatleri; 12:00 ile 13:30 aralığındadır.

Ziraat Bankası çalışma saatleri; 09:00 – 17:00 aralığındadır. Ziraat Bankası mola saatleri; 12:30 ile 13:00 aralığındadır.

Garanti Bankası çalışma saatleri; 09:00 ile 17:00 saat aralığında hizmet veren Garanti Bankası, 12:30 ile 13:30 saat aralığını yemek molası saati olarak belirlemiştir.

Türkiye’nin en büyük bankalarının çalışma saatleri, yukarıda yer aldığı gibidir.

2020

Gümrük Vergisi Nasıl Hesaplanır ?

Previous article

Swift Kodu Nedir, Swift Nasıl Yapılır ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel