Bedelli Askerlik Kredisi Çıktı Mı ?

Bedelli Askerlik Kredisi Çıktı Mı ?

Bedelli askerlik bekleyenler için sonunda kesin olarak bedelli askerlik çıktı. Buna göre 15 bin tl yatırıp 21 gün temel askerlik programına katılarak 25 yaş ve üzerindeki gençler bedelli askerlikten yararlanabilecek. Daha önce çıkan bedelli askerlikler de 21 gün temel eğitim gibi bir faktör bulunmadığından yeni eklenen bu detay bedelli askerlik bekleyenlerin canını sıkarken 21 gün temel eğitim nedeni ile bedelli askerlikten faydalanmayıp askere gitmeyi düşünenlerin sayısı da oldukça yüksek ancak en azından 21 gün gider gelirim bedelli askerlik yapayım diyenlerin sayısı da en az o kadar yüksek. Bu nedenle bedelli askerlik başvurularının en az 200 bin en fazla ise 600 bin civarında kalması bekleniyor.

Bedelli askerliklerden yararlanacak olanların en çok merak ettiği soruların başında ise bedelli askerlik kredisi çıkacak mı, bankalar bedelli askerlik kredisi verecek mi, bedelli askerlik için hangi faiz oranları ile kredi çekebilirim soruları gelmeye başladı. Bu sorunun cevabına net olarak evet cevabını verebiliriz. Yani kesin olarak bankalar bedelli askerlik kredisi adı altında yeni bir kredi kampanyası sunacaklar. Buna dair açıklamalar gelmeye başladı ancak henüz hangi faiz oranları ile çıkacak ve şartları ne olacak belli değil. Önümüzdeki günlerde bedelli askerlik kredisi ile ilgili detaylar netleşmeye başlayacaktır bizler de sizlere sitemiz üzerinden güncel bedelli askerlik kredilerini paylaşmayı sürdüreceğiz.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere henüz bedelli askerlik kredi kampanyaları çıkmadı.Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi veya tüketici kredisi faizine benzer oranda bir faiz tutarı beklendiğinden ödenecek bedelli tutarında geri ödemelerin aşağıdaki seçeneklerdeki gibi olacağı tahmin ediliyor.

12 AY VADE

Kredi: 15 bin TL
Vade: 12 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 1.419 TL
TOPLAM: 17.016 TL

24 AY VADE

Kredi: 15 bin TL
Vade: 24 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 793 TL
TOPLAM: 19.032 TL

36 AY VADE

Kredi: 15 bin TL
Vade: 36 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 589 TL
TOPLAM: 21.204 TL

48 AY VADE
Kredi: 15 bin TL
Vade: 48 ay
Faiz: Yüzde 1,67
Aylık: 489
TOPLAM: 23.472 TL

Faiz oranları krediyi alacağınız bankaya göre değişiklik gösterebilir.

Ziraat bankası 48 taksitli bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik yapacak olanlar kredi çekebiliyorlar. Şuan ki durumda en düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası  bulunuyor. Ziraat Bankası 1,63 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi vermekte. 15 bin lira 48 ay vade ile bedelli  askerlik kredisi çekeceğini düşünürsek aylık 489,43 ödeme yapmanız gerekecek.

İşbankası  bedelli kredisi faizi

İşbankası bireysel kredilerde güncel faiz oranı  yaklaşık olarak %1.77. İş bankasından 48 taksitli 15 bin lira kredi çektiğiniz takdirde aylık 493,02 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekecek.

Halkbankası 15 bin lira kredi faizi

Halkbankası şuana kadar en hesaplı kredi veren banka. Halkbank’ın güncel kredi faiz oranı 1.63. Halkbanktan 48 taksitli 15 bin lira çektiğiniz takdirde aylık olarak 484,66 TL lira taksit ödemeniz gerekecek.

Bedelli Askerlik Kredisi Kampanyaları Bekleniyor

15 bin liralık ücret bir kısmımıza az bir kısmımıza çok gibi gelse de direkt olarak nakit ödemek için oldukça yüksek bir rakam. Bu birikime sahip olmayanlar için kredi imkanları mevcut. Yine toplu ödeme yapmak istemeyenlerde kredi çekimi yaparak bedelli askerlik kredisini aydan aya ödeme yolunu seçmek istiyorlar. Bankalar geçtiğimiz sene bedelli askerlik için kredi kampanyaları yapmıştı. Bu kampanya ile sunulan faiz oranları daha düşüktü. Aynı uygulamanın bu sene içinde geçerli olması bekleniyor.

 

⇒ Ayrıca ihtiyaç kredisi nedir, nasıl alınır? yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. 

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Previous article

Enpara Nedir? Nasıl Hesap Açılır ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Ekonomi