bekci-maaslari-guncel
bekci-maaslari-guncel

Dışarıdan bakıldığında kolay görünen bekçilik, bazı bölgelerde zor bir iş haline gelebilmektedir. Bu sebep ile bekçilerin maaşı, her zaman tartışılmaktadır. Durum böyle olunca bekçilerin güncel maaşı ne kadar sorusu sorulmakta ve cevabı aranmaktadır. Yazımız sayesinde bekçi maaşı 2020 konusunda bilgilenmiş olacaksınız.

Bekçilerin Güncel Maaşı Ne Kadar ?

Bekçilerin güncel maaşı, eğitim seviyelerine göre değişmektedir.

İlkokul mezunu bekçi 4.300 TL,
Lise mezunu bekçi 4.400 TL,
Ön lisans mezunu bekçi 4.450 TL maaş alır. Burada belirttiğimiz maaşlar, ortalama maaşlardır. Ayrıca AGİ gibi devlet destekleri dahil edilmemiştir. Bildiğiniz üzere devlet, alınan maaşlara ek olarak bazı destekler vermekte ve maaşın artmasını sağlamaktadır. Bu destekler arasında çocuğa sayısına göre ödenen AGİ de bulunmaktadır. Bu sebep ile çocuğu olan ilkokul mezunu bekçi ile bekar çocuksuz olan ilkokul mezunu bekçi, aynı maaşı almamaktadır.

bekci-nasil-olunur

bekci-nasil-olunur

Bekçi Olma Şartları

– T.C. vatandaşı olmak,
– Vücut kitle indeksi sınırlarında olmak,
– İşi yapmaya engel olan engel barındırmamak,
– Askerlik görevini yerine getirmiş olmak,
– Sicil kaydı temiz olmak,
– 18 yaşını doldurmuş olmak,
– Aranan boy sınırlarını geçmiş olmak,
– Arşiv ve güvenlik soruşturmalarından temiz çıkmak, aranan şartlar arasındadır. Burada yer alan şartlar, genel şartlardır. Bu şartları karşılıyorsanız bekçilik için başvuru yapabilirsiniz.

Bekçi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İlk olarak pa.edu.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz ve e-Devlet ile giriş yapmanız gerekecek. İlgili iş ilanını seçerek e-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bu noktada eksik kalan bilgileriniz varsa onları doldurun ve başvurunuzu tamamlayın. Bu işlemden sonra her şey otomatik olarak ilerleyecektir, tek yapmanız gereken; sınav ücretini yatırmaktır.

Banka Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Previous article

Murat Muratoğlu Kimdir ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi