Binance Nedir, Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Binance nedir bu konudan çok kısa bahsedelim. Çünkü Binance o kadar çok popülerlik kazandı ki, artık son zamanlarda yaşanan bitcoinin gelişmesi dışında kripto paralarında çok önemli bir yatırım kaynağı olabileceğini göstermiştir. Hatta örnek verecek olursak; Iota, cardano, litecoin gibi birçok kripto paralarda önemli yükselişler gözlenmiştir. Dolayısıyla artık yatırımlar bitcoin kadar altcoinlere de olmaktadır. Hatta yatırımcı kişiler altcoinlere, bitcoinlerden daha fazla güvenerek, daha fazla kar getirebileceğine inanmaktadır. Zaten çok sayıda altcoini bünyesinde bulunduran Binance borsası, bu sayede oldukça öne çıkmıştır. Böylece Binance coin daha fazla popülerlik kazanabilmiştir. Şimdi tam olarak Binance nedir nasıl kullanılır? Bu soruların yanıtlarını verelim.

Binance Nedir?

Binance’yi şöyle tanımlarsak; yüzlerce kripto paraları alıp satmanızı kolaylaştıran, hızlı işlemler yapmanıza olanak sağlayan ve likit piyasasında avantaj sunan dünyanın 4 büyük kripto para borsalarından birisidir. Özellikle artık altcoinler tarafından da tanınmaya başlamıştır. Bu sayede yatırımcılar tarafından altcoinlere talepler artmaktadır.

Binance Türkiye, yatırım borsa piyasası olarak, dünyanın en büyük coin borsası olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Sağlam şekilde ilerlemesinin en büyük sebebi, altcoin çeşitliliğinin birçok borsa tarafından sağlanmış olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca içinde;

  • Hızlı hesap açma,
  • Hızlı para çekme,
  • Hızlı para yatırma,

tarzından olumlu yönde avantajları da bulunmaktadır. Bu sayede rakiplerinden daha kolay ayrışmaktadır.

Coin borsası, bir Çin borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Tamamen Hong Kong merkezli bir borsadır. Dolayısıyla Çin tarafından bitcoin yasaklansa bile, hiçbir şekilde Binance borsası bu durumdan etkilenmeyecektir.

Binance borsası araştırmalar doğrultusunda incelendiğinde, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir işlem hacmi görülmektedir. Bu demek oluyor ki, dünyanında en büyük 6. Borsası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’nin en büyük borsası olan TCMB Türk ve Paribu bile yaklaşık 40 milyon dolarlık işlem hacmi ile 46. Ve 51. Sıralarda yer almaktadır. Hatta büyüklüğünün yanı sıra kıyaslamayı bu şekilde de inceleyebilirsiniz. Binance’yi daha önemli kılan diğer bir özelliği ise, diğer borsalara kıyasla komisyon oranlarının daha düşük olmasıdır. Bu durumda Binance’yi daha önemli kılmaktadır.

Binance Hesap Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Binance için hesap açma işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Çok kısa süre içerisinde aktif bir hesap açarak Binance para yükleme yapabilirsiniz. Şimdi hesap açma işlemini daha detaylı bahsedelim.

Öncesinde not olarak şunu belirtelim; hesap açma işlemleri artık her zaman aktif olmamaktadır. Yani ne zaman üyelik kaydının açılacağı belli olmamaktadır. Dolayısıyla alternatif borsalara kayıt gerçekleştirmek isterseniz, güvenilir ve hızlı bir işlem için aşağıda belirteceğimiz 2 borsayı tercih edebilirsiniz.

Register adından bir seçenek olacaktır. O seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekrana e- mail ve şifrenizi yazmalısınız. Tabii şifreniz 8 karakterli ve büyük harfler içermelidir. Ardından alt kısımda bulunan “I agree Binance’s terms of Use” yazan kısma tıklayın. Bu adımdan sonra karşınıza güvenlik onayı gelecektir. Bu durum tabii bizim robot olup olmadığımızı sorgulamaktadır. En son kısım olarak mail onay için mail adresinize bir mesaj düşecektir.

Mail içerisine girerek link kısmını onaylamalısınız. Maili bazen göremediğiniz zamanlar olabilir, bunun için yapmanız gereken spam veya gereksiz mesajlar kısmına bakmaktadır. Bu durumu mesajı göremediğini zaman yapmanız iyi olacaktır. Yani kısacası mail içerisinde aktivasyonu sağladıktan sonra hesabınız otomatik olarak aktif hale gelecektir.

Binance Giriş İşlemleri Nasıl Yapılmakta?

Binance borsası için hesap işlemi gerçekleştikten sonra artık hesabınıza rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Giriş için login’e tıklamalısınız. Ardından karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Bunun için kurallara uygun olmasını talep edecektir.

Binance Para Yatırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gelelim en merak edilen konulardan birisine. Binance’ye para yatırma işlemini gerçekleştirmek için elinizde ki parayı öncelikle bitcoinee çevirmeniz gerekmektedir. Çünkü Binance borsasına asla doğrudan dolar veya TL aktarımı yapamazsınız. Bunun içinde elinizde bitcoin varsa bununda aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Ya da hiç uğraşmadan en kolay haliyle bitcoin borsalarından hesap açabilirsiniz.

Örnek olarak Paribu üzerinden kısa sürede bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Size verilen İBAN numarası ile aktarımı rahatlıkla yapabilirsiniz. Miktar eğer 500 TL üzerinde ise kimlik onayı istenmektedir. Hesap ayarlarından hesabınızı öncelikle onaylatmalısınız. Ancak 500 TL altında ki miktarlarda bu işleme gerek kalmamaktadır.

Şimdi para Paribu’ya aktarılmış oldu. Ardından market kısmından hesabınızda ki parayla dilediğiniz kadar bitcoin alımı yapabilirsiniz. Bu durumda sizden %0.4 oranında bir komisyon kesimi olacaktır. Bu nokta da paranız artık bitcoine çevrilmiş olacaktır. Sonrasında Deposit Withdrawals’a tıklamalısınız çünkü para yatırma butonu bu seçenektir. Ardından miktar kısmından artı tuşuna basarak tüm bakiyenizi kısa süre içinde Binance hesabınıza aktarabilirsiniz. Sonrasında tabii altcoinlere yatırım yapabilirsiniz.

Binance Komisyon Ücretleri Ne Kadar?

Binance borsasında işlem yaptığınız tüm işlemler için kesinlikle komisyon ödersiniz. Alış için ayrı satış için ayrı bir işlem olarak değerlendirilir. Hatta tüm borsalarda bu işlem bu şekildedir. Binance borsasında yapılan tüm işlem başına kesilen komisyon miktarı %0.1’ kadardır. Yani oran neredeyse binde 1’e tekabül etmektedir.

Binance Güvenilir mi?

Diğer bir merak edilen konulardan birisi de Binance borsasının güvenli olup olmasıdır. Bunun için Binance borsasının bizlere getirdiği 2 adımlı doğrulama işlemini baz alabilirsiniz.

Kimlik doğrulama gibi güvenlik önlemleri olmasından dolayı oldukça güvenilir bir borsadır. Hatta kullanıcı kişiler sık sık hatırlatmalarda bulunarak ziyaretçi kişilerden olabilecek güvenlik tehditlerini düzeltmeye çalışmaktadır.

Böylece çok sayıda altcoini içerisinde barındırmasından dolayı güvenli görülmektedir. Eğer sizlerde böyle bir yatırım düşünüyorsanız, Binance borsasını mutlaka incelemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir