Bankalar arasında rekabetin artması sonucunda, özellikle internet ve mobil şube üzerinden yapılan EFT işlemlerinde, EFT ücreti almayan bankalar sayıca bir hayli artmaya başladı. Bankaların EFT ücreti almamaya başlamasıyla daha da artan rekabet sonucunda, birkaç yıl içerisinde tüm bankaların ücretsiz EFT imkânı sunacağını tahmin etmemiz oldukça mümkündür.

Şimdilik birkaç banka ile sınırlı olan EFT’den ücret almayan bankalar listesinde bulunan kuruluşlar, mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinden hiçbir ücret almamaktadır. Aşağıda bu bankaların hangileri olduğunu, görebilirsiniz.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Farklı banka hesaplarına para transferini EFT yoluyla yapıyorsanız, aşağıdaki bankaların mobil ve internet şubelerinden EFT gönderimi yapabilirsiniz. Bu sayede uzun vadede büyük bir masraftan kurtulabilirsiniz. Yılda birkaç kez yapılan işlemlerin masrafı göze gözükmemektedir. Yıllık EFT hacmi yoğun kişi ya da şirketlerin EFT işlem ücretlerini topladığımızda, aslında çok büyük bir masrafın ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Bankaların EFT ücreti almaması için genellikle mobil ve internet şubesini kullanmanız gerekir. Ancak bazı bankalar ATM üzerinden yapılan EFT işlemlerinden de ücret almamaktadır. Tüm bankaların normal şubelerinden yapılacak işlemlerde, müşteri temsilcisinin bu işlem için zaman ayırması sebebiyle EFT ücreti alınmaya devam edeceklerini unutmayın.

ING Bank

Başta turuncu hesap olmak üzere benzer bir şekilde sunduğu hesap müşterilerinin internet ve mobil bankacılık kanallarıyla yapacakları EFT işlemlerinde, ING Bank EFT ücreti almamaktadır.

Kuveyt Türk

EFT’den işlem ücreti almayan bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk, katılım bankaları arasında başlattığı kampanyalar sayesinde oldukça ilgi gören bankalar arasında yer almaktadır. Dijital bankacılık kanallarını aktif bir şekilde müşterilerine sunmayı başaran katılım bankası, işlem ücretleri konusunda birçok avantaj sunmaktadır.

Enpara.Com

Son birkaç yılın en popüler bankacılık kanallarının başında gelen enpara.com, müşterilerine birçok avantaj sunmaktadır. “Şubesiz bankacılık” düsturu ile yola çıkan enpara.com, QNB Finansbank’a ait dijital bankacılık platformudur. Hizmet vermeye başladığı günden beri EFT ve havale ücreti almayan finans kurumu, düzenlediği birçok kampanya ile rakiplerinin her zaman bir adım önünde yer almaktadır. EFT ve havale hızı konusunda da, en hızlı kuruluşlardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

CEPTETEB

TEB tarafından hayata geçirilen ve enpara.com gibi dijital bankacılık sistemi olan CEPTETEB ile yapacağınız EFT işlemlerini de, hiçbir masraf ödemeden yapabilirsiniz. Mobil ve internet bankacılığı hizmeti sunan CEPTETEB, müşterine yönelik çok özel kampanyalar düzenlemektedir.

Bu kuruluşların dijital bankacılık platformlarını tercih ederek işlem ücretlerinden kurtulabilir, bazı işlemlerde ise çok düşük ücretler karşılığında hizmet alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Previous article

İşinize Yarayacak Para Biriktirme Tüyoları, Para Biriktirme Yolları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel