Press ESC to close

Eşimin Banka Hesaplarını Nasıl Öğrenebilirim

Evli kişiler arasında kimi durumlarda ekonomik anlamda güvensizlik hali ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle de insanlar sık sık eşimin banka hesaplarını nasıl öğrenebilirim sorusu gündeme gelmektedir. Bankada açılan bireysel hesapların bütünü kişilere özgüdür. Kişinin kendisi gitmeden banka memurları da olmak üzere kişinin hesabını kontrol edemez.

Ancak pek çok zaman bu durumu ortadan kaldırılabilecek bazı uygulamalar günümüzde yapılmaktadır. Bu noktada en çok başvurulan yöntem bankada çalışan tanıdık bir memur vasıtasıyla hesabın kontrol edilmesi gerçekleşmektedir. Yani eğer bankada tanıdık bir memur varsa eşinizin bankadaki para miktarını ve kredi kartının hesap hareketlerini çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Son zamanlarda eşler arasındaki en büyük sorunlar arasında birbirlerinden habersiz alışveriş yapmak ya da birtakım parasal sorunlar ilk sırada yer almaktadır. Dolayısıyla çoğu zaman eşler birbirinin banka hesaplarından haberdar olmak konusunda etkili bir araştırmanın da içerisinde girmektedir. Tam da bu noktada günümüz koşullarında banka hesaplarının görülebilmenin birtakım koşullara bağlı olduğunu da unutmamak şarttır.

Eşimin Banka Hesaplarını Nasıl Öğrenebilirim | Eşimin Banka Hesapları

Eşimin Banka Hareketlerini Görebilir Miyim?

Eşler birbirlerinin banka hesaplarını görmesi mümkün değildir. Hiçbir banka bu durama izin vermemektedir. Eşler bir ev içerisinde tüm gelirlerini ortak bir biçimde kullansa bile birbirlerinin banka hesaplarını ve kredi kartı hareketlerini bankalardan talep edemezler. Etseler bile olumlu yanıt alamazlar. Fakat eşlerden bir tanesi diğerine noter aracılığıyla vekâletname verdirirse bu sefer banka hesabını görebilmektedir.

Eşler birbirinden gizli olarak kenarda birikmişim olsun diyerek veya herhangi bir olumsuz durumda eşine de yardımcı olmak maksadı ile bankalara para yatırabilmektedirler. Elbette çiftlerin birbirinden gizli bu şekilde işler yapması tasvip edilmez. Ancak günümüzde böyle durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da eşimin banka hesaplarını nasıl öğrenebilirim sorusu karşımıza çıkıyor.

Banka Hareketlerini Nasıl Görebilirim?

Bankalara giderek eşinizin T.C numarasını vererek bir hesabının olup olmadığını öğrenme ihtimaliniz vardır. Ancak bu durumda bankalar ya tek tek gezmek durumundasınız ya da müşteri hizmetlerini yine tek tek arayacaksınız. Bir de kesin sonuç veren bir uygulama da olmayabilir. Zira her bankanın prosedürü farklıdır.

Noterden alınacak olan vekâletname ise kesin çözümdür. Her iki taraf da sağlıklı bir şekilde hesap hareketliliklerini inceleyebilir. Temenni olarak söylemeliyiz ki hiç böyle durumlar ortaya çıkmasın ve eşler birbirlerini kandırmasın. Böylece eşimin banka hesaplarını nasıl öğrenebilirim sorusu gündeme gelmesin ve mutlu bir ilişki devam etsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir