eurusd analizi
euro dolar paritesi teknik analizi ve güncel eurusd yorumları

Euro dolar paritesinde geçtiğimiz haftadan başlayan yükseliş trendi etkisini koruyor. Brexit anlaşması üzerine gelen haberlerle yön bulmaya çalışan paritede dün Draghi’nin özellikle çekirdek enflasyona ilişkin olumlu beklentileri pariteyi 1,18 seviyesi üzerine taşımıştı. Ecb’den gelen açıklamalarda euroyu destekler nitelikteydi. Ancak sonrasında brexite dair belirsizliklerin devam etmesi ve özellikle İngiltere’de muhalefetin brexit anlaşmalarına destek vermeyişi eurusd de yükselişleri bir miktar baskılıyor diyebiliriz.

Euro Dolar Paritesi Ne Olur ?

Yarın akşam açıklanacak olan Fomc tutanakları ve Fed’in faiz arttırımı ile birlikte yön bulacak olan paritede artık gözler Fed’in faiz arttıracak mı arttırmayacak mı sorusuna vereceği yanıta çevrilmiş durumda. Eğer Fed faizleri beklenti üzerine arttırır ise euro dolar paritesinde bir miktar geri çekilme yaşanması olası görünüyor. Ancak Fed bu ayı pas geçer ve aralık ayında bir faiz artışını işaret eder ise euro dolar paritesinde yükseliş hareketin devamı gelebilecektir. Bu sorular yarın akşam cevap bulacak iken biz de euro dolar paritesi grafiği bizlere ne söylüyor biraz buna bakalım.

[ilgiliicerik icerik_id=”809″]

EurUsd Teknik Analizi

Euro dolar paritesinde bir kaç gündür devam eden yükseliş isteği bizi 1,18 seviyesine kadar taşıdı. Peki bu yükseliş hareketi devam edecek mi bu sorunun cevabı yarın ki Fed faiz toplantısından çıkacak karara ve sonrasında Fomc açıklamalarına bağlı olacak. Her ne kadar faiz kararı önemli olsa da sonrasında gelecek olan Fomc açıklamaları da piyasalar tarafından yakından izlenecek. Özellikle Fed’in şahin mi güvercin mi bir tonda piyasalara sesleneceği merak konusu iken euro dolar paritesinin grafik görünümü de yukarı yönlü hareketi şimdilik destekler nitelikte görünüyor.

eurusd analizi

euro dolar paritesi teknik analizi ve güncel eurusd yorumları 25 Eylül 2018

Paritede yukarı yönlü hareketin devamı için 1,1780 seviyesinin aşılması ve bu seviye üzerinde kalınması son derece önemli. Şuan 1,1760 seviyelerinden işlem görmekte olan eurusd paritesi 1,1690 seviyesi üzerinde kaldığı müddetçe yukarı yönlü isteğine devam edecek gibi duruyor. Olası düşüşlerde 1,1690 seviyesi takip ediliyor olacak. Bu seviye altına inilirse yükselişler son bulabilir ve 1,1625 seviyesine doğru geri çekilmeler yaşanabilir. Burada en önemli denge noktamız 1,1625.

[ilgiliicerik icerik_id=”802″]

Yükseliş hareketinin başladığı nokta olan 1,1625 seviyesi aşağı yönlü kırılır ise eurusd de negatif bri algı oluşabilir ve düşüşler hız kazanabilir. Euro dolar paritesinde yukarı yönlü hareketin hedef noktası olarak ise 1,1680 seviyesi izlenebilir.

 

25 Eylül 2018 Altın Analizi

Previous article

Fed Faizleri Arttırırsa Dolar Ne Olur ? ( Özel Analiz )

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Analizler