Press ESC to close

Evde Emekli Maaşı ve Bayram İkramiyesi Nasıl Alınır ?

Virüs nedeniyle birçok sektör, farklı çalışmalar yürütmeye başladı. Bunların arasında yer alan bankacılık ve ödeme sektörü de, çeşitli çalışmalar başlatmış ve insanlara kolaylık sağlamıştır. Evde emekli maaşı ve bayram ikramiyesi ödemesi, bu çalışmalardan bazılarıdır. Virüsün 65 yaşın üstündeki kişilere ve kronik hastalığı olan insanlara etkisi daha büyük olmaktadır. Bu neden ile bu kişilerin maaş ve ikramiye ödemesi, evde yapılacak. Durum böyle olunca birçok kişi, evde emekli maaşı nasıl alınır ve evde bayram ikramiyesi nasıl alınır gibi sorular sormaya başlamıştır. Yazımız aracılığıyla tüm sorulara yanıt bulmuş olacaksınız.

Evde Emekli Maaşı Nasıl Alınır ?

Emekli maaşı yatan ve ödeme almak isteyen kişiler, 155 ile iletişime geçmelidirler. Polis hattına ulaşan kişiler, evde emekli maaşı almak istediklerini belirtmeli ve gerekli bilgileri sunmalıdırlar. Bu aşamadan sonra polis, banka ile iletişime geçecek ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayacak. Daha sonra banka görevlisi ve polis, evinizi ziyaret edecektir. Bu ziyaret esnasında ödemeniz yapılacak ve dekont alınacaktır. Bu aşamadan sonra kapınıza gelen görevliler, dekontu bankaya iletecek ve banka gerekli işlemleri yapacaktır. Sizin yapmanız gereken tek şey; polis veya banka iletişime geçmek olmalıdır. Bu şekilde ödemenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

evde-emekli-maaşı-almak
evde-emekli-maaşı-almak

Evde Bayram İkramiyesi Nasıl Alınır ?

Emekli maaşı ödemesinde sağlanan şartlar, bayram ikramiyesi ödemesinde de geçerlidir. Bayram ikramiyesi ödemenizi almak için kamu kuruluşları ya da banka ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kapınıza kadar gelerek, ödemeniz elden yapılacaktır. Gerekli belgeleri gösterip imza attıktan sonra ödemenizi alabileceksiniz.

Ödemeler, tahsis numarasının son rakamlarına göre ödenecektir. 17 Nisan tarihinde başlayan ödemeler, 26 Nisan’a kadar devam edecektir.

Bu noktada sadece 155 ile iletişime geçmeniz gerekmemektedir. Aynı zamanda 112 ya da 156 numaralarını arayabilir ve ödeme almak istediğiniz belirtebilirsiniz.

E-Devlet İle Evde Emekli Maaşı ve Bayram İkramiyesi Almak

Bu işlem için E-Devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra arama kısmına “Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmetleri/Emeklilik Uygulamaları” yazmalı ve “Emekli Banka” pencersinden değişiklik yapmanız gerekmektedir. Burada yapacağınız değişiklik “PTT Konutta Ödeme /Teslim” olmalıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra ödemenizi kapıda alabilirsiniz. Bu işlem, sadece PTT’den ödeme alan emekliler için mi geçerli sorusunun henüz cevabı yok. E-Devlet hesabınız varsa ve evde ödeme almak istiyorsanız, bu şekilde işlem yapabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. Bu işlemi yapamıyorsanız, bahsettiğimiz seçenekler karşınıza çıkmıyorsa, telefon ile iletişim kurabilir ve ödeme alabilirsiniz.

Banka Kartı Şifremi Unuttum diyenler yazımızı okuyabilir ve nasıl yeni şifre alabileceklerini öğrenebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir