Finans Müdürü Ne İş Yapar, Maaşı Ne Kadar ?

Finans müdürü olmak, pek kolay değildir. Kaliteli bir firmada çalışmak için 4 yıllık bölümden mezun olmak yetmeyecektir. Günümüz ekonomik şartlarına göre, oldukça güzel maaş alan finans müdürü, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Finans müdürü nedir ve finans müdürü ne iş yapar soruları, fazlasıyla sorulmaktadır. Bu soruların cevapları, yazımızda net bir şekilde verilmiştir.

Finans Müdürü Nedir ?

Çalıştığı kurumun tüm finans ve muhasebe işlemlerini kurallara uygun olarak işleyen kişidir. Finans müdür, mevzuat dışına çıkamaz ve her şeyi yasaya uygun şekilde yapmalıdır. Tahsilat ve ödeme dahil birçok finans alanıyla ilgilenen finans müdürü, çalıştığı kurumun bütün finansal işlemlerini yürütüyor diyebiliriz.

finans-müdürü-ne-iş-yapar
finans-müdürü-ne-iş-yapar

Finans Müdürü Ne İş Yapar ?

Finans müdürünün yaptığı işleri, uzun olduğu için liste şeklinde sizler ile paylaşacağız.

– Kurumun aylık ve yıllık finans durumunu analiz etmek,
– Alacakların zamanında tahsilini sağlamak,
– Kurumun yapacağı ödemeleri takip etmek ve ödeme yapmak,
– SSK bildirgelerini ilgili kuruma göndermek,
– Sigorta bedellerini ödemek,
– Kurumun muhasebe kaydını tutmak ve denetlemek,
– Vergilerin düzenli yatırılmasını sağlamak,
– Personellerin maaş, prim ve avans ödemelerinin yapılmasını sağlamak,
– Mali tablo, rapor, bütçe ve tahminler dahil tüm muhasebeyi yönetiyor olmak, finans müdürünün yaptığı işler arasında yer almaktadır.

Finans Müdürü Maaşı Ne Kadar ?

Finans müdürü olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinin birinden 4 yıllık mezun olmanız gerekiyor demiştik. Bu kadar çabadan sonra diğer mesleklere göre, daha yüksek maaş alabilirsiniz. Finans müdürü, çalıştığı kuruma göre farklı maaşlar alabilmektedir. Bu meslekte çalışma süreniz arttıkça maaşınız artmaktadır. Yeni mezun finans müdürü, ortalama 4.000 TL maaş almaktadır. Tecrübeli finans müdürü ise, ortalama 8.000 TL maaş ile işini yapmaya devam etmektedir.

Bankalarda Gişe Görevlisi Ne İş Yapar sorusuna yanıt verdik, inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir