Fuzul Ev Nedir, Güvenilir Mi ?

fuzul-ev-guvenilir-mi

fuzul-ev-guvenilir-mi

Son yıllarda Fuzul Ev gibi birçok sistem karşımıza çıkmaya başlamıştır. Çeşitli firma isimleri ile hizmet veren bu firmalar, tasarruf odaklı hizmetler sunmaktadır. Peşinatsız ve faizsiz, ev ya da araba almanıza imkan veren bu firmalar, sadece belirli miktarda hizmet bedeli almaktadırlar. Durum böyle olunca Fuzul Ev nedir, Fuzul Ev güvenilir mi gibi sorular sorulmaya başlanmıştır. Yazımız sayesinde tüm bu sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Fuzul Ev Nedir ?

Ev almayı ucuza mal edebileceğiniz bir sistemdir. Peşinat zorunluluğu olmayan bu sistemde 100.000 TL’lik bir işlem için ortalama 10.000 TL hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Bunun dışında herhangi bir ücret talep etmeyen firma, faizsiz ev veya araba alma imkanı sunmaktadır.

İlk olarak sisteme giriş yapacağınız miktarı belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra peşinatlı ya da peşinatsız giriş yapmak istediğinizi belirtmeniz ve aylık ne kadar taksit ödeyebileceğinizi söylemeniz gerekecektir. Bu veriler, ortalama kaç aylık sürede ev alabileceğinizi ve kaç kişilik gruplara dahil edileceğinizi belirlemektedir. Daha sonra sizin gibi ev ya da araba almak isteyen kişiler, taksit sayılarına göre gruplara dahil edilmektedir. 40, 60, 80 ve 100 kişiden oluşan grup sayıları, katlanarak artmaktadır. Aylık ödeyeceğiniz taksit miktarları düşük olursa grupta bulunan kişi sayısı da o kadar artmaktadır. Gruplarda her ay toplanan para ile bir kişi, istediği evi satın almaktadır.

fuzul-ev-nedir
fuzul-ev-nedir

Her ay hangi üyenin ev sahibi olacağı yapılan çekiliş ile belirlenmektedir. Bu çekilişler, grup oluşturulduktan sonra tüm üyelerin katılımı ile yapılmaktadır. Noter huzurunda yapılan çekiliş, güven açısından problem oluşturmamaktadır. Sizin sıranız geldiğiniz istediğiniz yerden istediğiniz evi aldırabilir ve teslim alabilirsiniz.

Faizsiz ev almak istiyorum ya da peşinatsız ev alınabilir mi gibi konuları araştıran kişiler, bu ve benzer kurumlardan yararlanabililer.

Fuzul Ev Güvenilir Mi ?

Her şey sözleşme odaklı olduğu için  güvenilir görünmektedir. Aynı zamanda çekilişin noter huzurunda yapılması ve firmanın daha önce müşterilerinin olması gibi faktörler, firmanın güvenilirlik seviyesini arttırmaktadır.

Forexte Mağdur Olmamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli cevabını öğrenmek için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir