Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır ?

Garanti Bankası, diğer birçok banka gibi internet bankacılığı hizmeti sunmaktadır. Bu fırsattan yararlanan birçok müşteri bulunduğu kadar, internet bankacılığı şifresi olmayan müşteriler de mevcuttur. Durum böyle olunca Garanti internet bankacılığı şifre alma ve Garanti Bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır konuları araştırılmaktadır. En detaylı şekilde Garanti Bankası’ndan nasıl internet bankacılığı şifresi alınacağını anlatacağız.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır ?

Bu işlem için Garanti Bankası’nda hesabınızın olması gerekmektedir. Daha sonra Garanti Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yaparak ya da mobil uygulama indirerek, internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, Garanti Bankası müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve internet bankacılığı şifresi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu durumda güvenlik amaçlı birkaç bilgi sorulacak ve doğru cevaplamanız durumunda internet bankacılığı şifreniz oluşturulacaktır.

garanti-bankasi-internet-bankaciligi-sifre-alma
garanti-bankasi-internet-bankaciligi-sifre-alma

Garanti Bankası’nın internet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede ‘Bireysel’ ve ‘Kurumsal’ butonlarının yer aldığını göreceksiniz. Hangi hesabınız için internet bankacılığı şifresi alacaksanız, o hesap türünü seçmeniz gerekmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sekme gelecek ve bazı bilgiler isteyecektir. Burada ‘İlk kez parola almak istiyorum’ yazısını göreceksiniz, bu yazıya tıklamanız durumunda internet bankacılığı giriş şifresi oluşturma ekranına yönlendirileceksiniz. Burada bankaya kayıtlı T.C. kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı girmeniz gerekecektir. Bu bilgileri doldurduktan sonra bir sonraki adıma geçmiş olacaksınız. Güvenlik amaçlı bilgilerin sorgulandığı bu adımda kart bilgileri ve benzeri gibi bilgiler istenecektir. Bu adımı da başarı ile geçerseniz, cep telefonunuza gelen kodu girmeniz istenecektir. Sms doğrulama adımını geçtikten sonra internet bankacılığı şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifrenizi belirledikten sonra bu şifre ile istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde internet bankacılığına bağlanabilirsiniz. Bu şifre, aynı zamanda mobil bankacılık için de geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir