Press ESC to close

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Teknoloji devrinde yaşamamızın bir farklı avantajı da bankacılık işlemlerimizi artık telefondan yapıyor olmamız. Şubelere atm’lere gitmeden işlerimizi kolayca telefondan halledebiliyoruz. Para transferi, alışveriş gibi birçok işlemi mobil bankacılık ile yapıyoruz. Bu mobil bankacılık bizim telefonumuza entegre olup telefon numaranızla çalışan ve güvenliği böyle sağlayan bir sistem. Telefonunuzun herhangi bir durumda örneğin sim kartınızı başka bir operatöre taşıdığınızda, 4,5 G ye geçişlerde, sim kartının direkt değiştirilmesinde veya yeniden bir sim kartı çıkarttığınızda banka işlemlerinizi ve hesabınızı korumak adına güvenlik önlemleri almaktadır bunlardan biri de sim kartı bloke etmektir. Peki Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl uygulanır?

Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanlar birçok işine telefondan halletmek ile birlikte bankacılık işlerini de mobil bankacılık adı verilen telefon uygulaması ile hallederler. Telefon numarasının kullanıldığı ve güvenlik noktasında telefon numarasını değer kazandı uygulamalarda kimi zaman giriş mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda sim kartınız bloke edilmiş olabilir. Bunun sebebi kesinlikle güvenlikten başka bir şey değildir. Peki sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma | Garanti Bankası Sim Kart Bloke

Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi iki şekilde yapılabilir. Bunlardan biri semtimizde kibir şubeye giderek durumu bildirmeniz ve size verilen formu doldurarak sim kart blokesini kaldırabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise bankanızın çağrı merkezine yani müşteri hizmetlerine bağlanarak SIM kart değişikliği başlığı adı altında sesli bir arama yaparak blokeyi kaldırabilirsiniz. Bu aşamada yanınızda kartınızın olması önem taşır Çünkü sizlere güvenlik için sorular sorulur. Ancak Bu aşamadan sonra blokeyi kaldırabilirsiniz. Garanti Bankası bu işlemleri ATM’den yapmamaktadır.

Neden Bloke İşlemi Gerçekleşir?

Neden bloke işlemi gerçekleşir dediğinizi duyar gibiyim. Tüm işlemleri telefondan yapmak bir noktada tehlike olabilir. Çünkü herhangi bir değişiklikte bunlar entegre telefon numarası ile olabilir ya da olası başka bir değişiklikte bilgilerinize ki bu bilgiler oldukça önemli bilgiler, korumak ve hesabınıza ve size maddi bir kayıp yaşatmamak için kart bloke edilir.

Elbette Garanti Bankası sim kart bloke kaldırma işleminden sonra da aynı dikkatli tavrı sergileyerek hareket etmelisiniz. Bunun için karşımıza pek çok farklı seçeneğin çıktığını ifade etmek de mümkün olmaktadır. Bloke işleminin kaldırılması için doğrudan banka şubesine gidilebildiği gibi telefon bankacılığından da bu işlemin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Yine online bankacılık işlemleri aracılığıyla da sim kart blokesinin kaldırılması mümkün hale gelmektedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir