Press ESC to close

Gram Altın Yorumları 23.08.2018

Gram altın fiyatları geçtiğimiz hafta oldukça hareketli güler yaşadı. 275 lira seviyesinin üzerine çıkarak yeni bir rekora imza atan gram altın fiyatı bu bölgeden gerilemeye başladı. Şu sıralarda 230 lira seviyesinden işlem görmekte olan gram altın fiyatı Kurban Bayramı nedeni ile dolar tarafında hareketsiz saatlerin etkisi ile bir kaç gündür bu seviyelere yakın şekilde işlemlerini devam ettiriyor.

Gram Altın Ne Olur ? 23.08.2018

Gram altın fiyatı geçtiğimiz hafta gördüğü 275 lira seviyesinden sonra 220 lira seviyesine kadar geriledi. Bu harekette en büyük etken ons altın fiyatından ziyade dolar tl paritesinde yaşanan sert hareketlerdi. Bu hareketlerin bir miktar durulması ise gram altın fiyatlarında yeniden bir bekleme sürecini beraberinde getirmiş gibi görünüyor.

Uzmanlar altın yorumları içerisinde genellikle gram altın fiyatında 2018 in kalan kısmı için 200 lira seviyesinin yeni taban seviyesi olacağını öngörüyorlar. Yukarıda ise 320 lira seviyelerine kadar yükselişlerin beklentiler dahilinde olduğu belirtilse de Abd ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normale dönmesi gram altın fiyatlarını da frenleyecek en büyük etken olarak duruyor.

Gram Altın Teknik Analizi

Teknik analizden ziyade dolar kurunda yaşanan hareketlerin fiyat belirlemesinde etkili olduğu gram altın grafiğine bakacak olur isek karşımıza çıkan olası destek ve direnç noktaları ise şu şekilde belirtilebilir.

gram altın grafiği teknik incelemesi

Evet yukarıdaki grafikten de görüntülenebileceği üzere gram altın tarafında olası düşüş senaryosunda 218 lira ve 206 lira seviyeleri ön plana çıkıyor. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde ise 245 lira seviyesi ön planda duruyor. Yukarı hareketin devamı için 230 lira seviyesi üzerinde tutunulması önemli gibi duruyor. Ancak altın fiyatlamalarından ziyade dolar kurundan etkilendiğini düşündüğümüz gram altın fiyatı dolar tarafında yaşanabilecek sert hareketlerden daha çok etkilenecek gibi duruyor.

Gram altın fiyatlarında yaşanan hareketli günler sebebi ile gram altın yorumlarımızı ve analizlerimizi de sizlerle güncel bir şekilde günlük olarak paylaşmaya devam edeceğiz. Altın fiyatlarını ve gram altın fiyatlarını etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi olarak sizlerde gram altın fiyatı ne olur sorusuna kendinizce cevaplar oluşturabilirsiniz. Altını etkileyen faktörleri detayları ile öğrenmek için altın fiyatları ne olur başlıklı konumuzu incelemeniz faydalı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir