gram altın analizi 27.08.2018

Gram altın fiyatları geçtiğimiz hafta tatil olan yurtiçi piyasalar nedeniyle pek bir hareketsizdi. Bugün ise açılan piyasalar ile birlikte hareketli olacağı benziyor. Dolar kuru geçtiğimiz hafta 6 lira seviyesine kadar hacimsiz piyasada gevşemişti ancak bugün 6,10 seviyesine kadar yükseldi. Doların yükselişi devam ederse gram altın fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket başlayabilir. Geçtiğimiz hafta gram altın tarafında 229 tl üzerinde kalındıkça 245-250 lira aralığına gitme potansiyelinin olduğunu vurgulamıştık. Şu sıralarda gram altın fiyatı 239 seviyesine kadar yükselmiş durumda.

gram altın yorum ve analizi

gram altın analizi 27.08.2018

Yatırımcılar tarafından gram altın fiyatlarının ne olacağı merak konusu olmuş durumda. Ne olacak bu altın fiyatları diye her yerden mesajlar geliyor. Bu mesajlara her zaman cevap verebilmek oldukça zor. Bu nedenle günlük altın ve gram altın analizlerimiz ile sizlerin yanında olmaya çalışıyoruz.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Gram Altın Teknik Analizi

Gram altın fiyatlarının ne olacağı sorusunun cevabını bulabilmek adına teknik analizine baktığımızda karşımıza bazı noktalar destek ve direnç seviyeleri olarak çıkıyor. Ancak gram altında özellikle bu dönemde teknik analize çok da aldanmamak gerekir. Çünkü gelebilecek bir haber dolar tl paritesinde sert hareketlere neden olur ise gram altın fiyatları da sert yükseliş veya sert düşüşler yaşayabilir. ncak biz yine de gram altın teknik analizini bir inceleyelim.

gram altın analizleri

gram altın yorumları

Gram altın fiyatlarında, aşağıda 219 tl ve 229 tl nin önemi net bir şekilde görüntülenebiliyor ki bu seviyeleri geçtiğimiz hafta paylaştığımız gram altın analizleri içerisinde de paylaşmıştık. Özellikle 229 tl üzerinde bir tutunma olması durumda gram altın fiyatlarında 241 tl ye kadar yeni bir yükseliş hakim olabilir ki şu sıralarda gram altın 239 tl seviyesine kadar yükselmiş durumda. 241 lira üzerinde ise 252 lira seviyesine kadar yeni bir yükseliş hareketi oluşabilir. Bu yükselişin devamı için dolar kurunda da bir yükseliş olması gerekir gibi duruyor. Çünkü ons altında bir anda böyle bir artış şuan için çok mümkün görünmüyor.

Dolar Yorumları 27.08.2018

Previous article

28.08.2018 Altın Yorum ve Analizi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir