gram altın teknik analizi
gram altın analizi

Gram altın fiyatları 2018 zirve seviyelerine yakın fiyatlanmaya devam ediyor. Önceki gram altın yorumlarımız içerisinde vurgulamış olduğumuz 255 lira seviyesine yeniden ulaşıldı ancak bu seviye üzerine henüz geçilebilmiş değil. Şu sıralarda 252 liradan işlem görmekte olan gram altın fiyatlarında yön ne tarafa olacak yatırımcılar tarafından merak konusu olmuş durumda. Öyle ki bize her gün gram altın fiyatları ne olur, gram altın yükselir mi, gram altın ne zaman düşecek tarzında sorular gelebiliyor. Bizlerde bu sorulara cevap verebilmek adına güncel gram altın analizi ve yorumlarımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Uzmanların gram altın yorumları içerisinde 2018 yılının kalan bölümünde 210 lira ile 300 lira aralığında geniş bir aralıkta beklentilerin bulunduğunu söylemiştik. Bu fiyat aralığının makul olarak görüldüğü gram altın fiyatları şu sıralarda 250 liranın hemen üzerinde işlemlerine devam ediyor. Gram altın fiyatlarında bugünlerde teknik analizden ziyade temel analizin ve siyasal faktörlerin ön plana çıktığı bir dönemdeyiz. Öyle ki gram altın fiyatlarını altın ons fiyatlarından fazla dolar kuru etkilemekte. 2018 yılı içerisinde dünya genelinde altın fiyatı düşerken ülkemizde artması da bunun göstergesi. Yani ons altın fiyatı bu sene 1,160 dolarda dip yapmışken ülkemizde tırmanan dolar tl paritesi ile birlikte rekor üstüne rekor kırdı ve 275 lira seviyesine kadar yükselişler yaşandı. Sonrasında bir miktar gevşeyen dolar kuru ile düşüşe geçen gram altın, 225 lira seviyesine kadar gerilese de bu seviye üstünde tutunmayı başardı.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Gram Altın Fiyatları Teknik Yorumu

Her ne kadar gram altın fiyatlarında teknik analizin işlemediği bir dönemde olsak da, teknik anlamda göstergelerin bize ne söylediğine bakacak olur isek, gram altın fiyatlarında yukarı yönlü hareket grafiklerce de desteklenir pozisyonda bulunuyor. Gram altın fiyatlarında yükseliş hareketi teknik anlamda desteklenirken karşımıza çıkan teknik değerler şu şekilde.

gram altın teknik analizi

gram altın analizi

Gram altın fiyatı için aşağıda 230 lira seviyesi oldukça önemli bir destek noktası. Bu seviye üzerindeki ara destek noktamız 245 lira seviyesi. 245 liranın üzerinde tutunması halinde ise gram altın fiyatlarında 259 lira seviyelerine doğru yeni bir yükseliş hareketi yaşanabilir. Şu sıralarda gram altın fiyatları 251 lira seviyesine kadar yükselmiş durumda.

Gram altında kısa vadeli işlem yapacak olan yatırımcıların oldukça dikkatli hareket etmesinde fayda var. Özellikle dolar kurunu etkileyebilecek her açıklama gram altın fiyatlarını da etkileyeceği unutulmamalıdır. Bu nedenle gram altın üzerinde işlem yapacak yatırımcıların anlık piyasa takibini doğru bir şekilde yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Bugün Altın Ne Olur 31.08.2018

Previous article

03.09.2018 Altın Analizi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.