Press ESC to close

Günlük Altın Yorumu 04.09.2018

Altın fiyatlarında bugün düşüş yönlü eğilim etkisini sürdürüyor. 1200 dolar üzerinde kalma çabası içerisinde olan ons altın fiyatları bu seviye altına gerilemiş durumda. Altın fiyatları üzerinde dolar endeksindeki yükseliş baskı oluştururken, bir yandan da Fed’in faiz arttırım beklentilerinin artması yine ons fiyatını aşağı yönde baskılamaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yükseliş hareketi başlatarak piyasa oyuncularını şaşırtan ons, bu yükseliş hareketin devamını getiremeyerek 1200 dolar altına geriledi.

Bugünlerde 1200 dolar üzerinde kalmaya çalışan ons altın, şuan için bu seviye altına gerilemiş durumda. Altın ons fiyatları yukarı yönlü hareketini sürdürmek istiyor ise 1200 dolar üzerine atarak bu seviye üzerinde saatlik kapanışlar gerçekleştirmesi gerekli. Aksi halde 1185 dolara doğru geri çekilmeler yaşanabilir.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Altın Ons Teknik Analizi

altın ons fiyatı yorumları
altın ons fiyatları analizi

Altın ons teknik analizine baktığımızda 1,202 dolar altında fiyatlamaların sürdüğünü görüyoruz. Altın ons fiyatı bu seviye altında kaldıkça 1,185 dolar seviyesine doğru geri çekilme potansiyeline sahip. Altın fiyatlarında olası geri çekilmelerde bu noktayı takip ediyor olacağız.

Şu sıralarda 1,195 dolar seviyesine yakın işlemlerin geçtiği ons fiyatlarında gerileme devam edebilir. Fed yetkililerinden gelen açıklamalara göre, Fed üyelerinin bir çoğu faiz arttırımına Eylül ayında sıcak bakıyor. Bu nedenle altın fiyatlarında 1,185 dolar seviyelerine doğru geri çekilmeler yükseliş hareketinden daha olası görünmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir