Press ESC to close

Günlük Piyasa Analizi

Piyasalarda Brexit anlaşmasının etkileri sürüyor. Gün içerisinde Brexite yönelik açıklamalar piyasaları yakından etkileyebilecek gibi görünmekte. Bu nedenle teknik analizden ziyade piyasa takibi ön plana çıkacak. Dolar tl de düşüş yönlü hareketlerin gerçekleşme olasılığı bir adım önde görünüyor.
Eurusd Yorumları

Brexit anlaşmasına yönelik oluşan iyimserlik parite tarafında alış yönlü işlemlere neden oluyor.İtalya bütçe konusunda ise dün İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini’nin bütçe açığı ve ekonomik büyüme tahminlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini açıkladı. AB Komisyonu’nun 21 Kasım’da İtalya için vereceği karar önemli gözüküyor.

Bugün veri gündeminde ABD’den Perakende Satışları ve Philadelphia FED Endeksleri önemli olabilir. Ayrıca İtalya ve Brexit konuları fiyatlamalarda hareketliliğe neden olabilir
Teknik olarak 1,1350 üzerinde 1,1420-1,1480 bandı önemli gözüküyor. Aşağıda ise 1,1290 kırılırsa 1,1240-1,1180 seviyeleri izlenebilir

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Usdtry Yorumları

Bugün Türkiye tarafında Ağustos ayı Çeyreklik İşsizlik Ortalaması ve Ekim ayı Merkezi Yönetim Bütçe Dengesi verileri, öğleden sonra ise TCMB tarafından açıklanacak olan Kasım ayı tahminleri önemli olacak. ABD tarafında Perakende Satışlar, Philadelphia ve New York FED tarafından açıklanacak olan veriler de takip edilecek.
Teknik olarak 5,50 üzeri önemli.kırılırsa 5,5380-5,55 bandı görülebilir. Ancak grafik görünümüne baktığımızda aşağı yönlü senaryolar daha olası görünüyor. Aşağıda ise 5,4270 kırılırsa 5,40-5,3790 bandı izlenebilir. Detaylı Dolar analizi için güncel dolar yorumları ve analizlerinin paylaşıldığı ForexleKazan ı takip edebilirsiniz.

Altın Yorumları

Brexit konusunda gün içi gelen karmaşık söylemlere karşın akşam saatlerindeki olumlu açıklamalar emtia tarafında yükselişlere neden oldu. Bugün de ABD’den takip edilecek önemli verilerin dışında, başta ticaret savaşları olmak üzere, küresel öneme sahip haber akışları fiyatlamalara etki edebilir.
Teknik olarak 1214,50 üzerinde 1217,80-1220 bandı görülebilir. Aşağıda ise 1210,30 kırılırsa 1208,80-1206 bandı izlenebilir. Daha detaylı altın yorumları ve günlük paylaşmakta olan altın analizleri için kriptomix.com un altın ne olur başlığını takip etmenizi öneririz.

Gbpusd Yorumları

May’in akşam saatlerinde yaptığı açıklamalarda Brexit kabinesinden onay aldım şeklindeki söylemleri dikkat çekti. May, Brexit planını kabinesinden geçiremeseydi parlamento tarafında yapılacak olan oylamada işleri daha zor olabilirdi. Şimdi gözler parlamento tarafında yapılacak oylamada olacak. Ayrıca, ülke tarafından gelebilecek açıklamalar yine önemli olabilir. Bugün de yine Brexit ve ticaret savaşları gibi küresel öneme sahip haber akışlarının yanı sıra iki ülkeden gelecek Perakende Satışları verileri parite açısından takip edilecek.
Teknik olarak 1,3030 üzerinde 1,3080-1,3140 bandı izlenebilir.toparlanmalarda ise 1,2990 kırılırsa 1,2950-1,2920 bandı görülebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir