Press ESC to close

İnternetten Ne Satabilirim? İnternetten Satış ile Para Kazanmak

Çağımız teknoloji çağı. Bunu bilmeyen kişi de yok gibidir. Nitekim eski kavramların yavaş yavaş miladını tamamladığı böylesi bir dönemde satış olgusunda da değişimler yaşanmaya başlamış durumdadır. İlk çağlarda kişilerin dolaşarak yaptığı satışların yerini bir süre sonra bazaar adı verilen satış yerleri sonrasında mağazalar almış durumdadır. Bugün ise artık internetten kısaca e-ticaret adı verilen elektronik pazar ortamında yapılan satışlar vardır. Siz de eğer internetten ne satabilirim diye düşünüyor iseniz aşağıda yer alan yazımızı okumanızda fayda vardır. Bu konuda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını aşağıda mevcuttur.

İnternetten Ürün Satmadan Önce Yapılması Gerekenler

İnternetten satışla para kazanma konusuna gelmeden önce işin alt yapısına girmek gerekir ki bunlar da şunlardır: Öncelikli olarak doğru bir satış kanalı belirlemek gerekir. Bunun için tamamen profesyonel bir e-ticaret platformu kurdurabileceğiniz gibi Instagram, Trendyol, shopier üzerinden de satış yapabilirsiniz. Hepsini birlikte birbiri ile bağlantılı olarak kullanmanız da elbette mümkündür.

İnternette ne satarak para kazanabilirim sorusuna yanıt vermeden hangi ortam olursa olsun güvenli bir alt yapı kurmanız gerekir. Kişiler aradığı ürüne kolayca ulaşmalıdır. Eğer bir elektronik ticaret sitesi kuruluyor ise mutlaka SEO çalışmalarının tamamlanması gerekir.

Kişi kendisi en iyi bildiği ve/veya en iyi satış yapabileceği ürünleri satışa sunmalıdır.

internetten ne satabilirim
internetten ne satabilirim, internetten satış için güncel para kazandırabilecek fikirler

Elektronik Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Üstte verilen bu basic bilgilerden sonra şimdi artık İnternetten ne satabilirim sorusunun yanıtını verelim.

Hazır Pasta ve Yemek

Eğer herhangi bir biçimde aşçılık eğitimi almışsanız ya da kendinizin çok iyi pasta, yemek yaptığınızı düşünüyor iseniz kaliteli, temiz yemekler yapıyorsanız son derece iyi kazançlar elde ederek yemek üretimi yaparak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

İç Çamaşırı

İnternetten ne satabilirim noktasında bir diğer ürün daha doğrusu ürün grubu da bu başlık altında yer alan ürün türüdür. Yani özellikle kadınlar için özel iç çamaşırı satarak son derece karlı bir iş yapabilirsiniz. Burada işin temel püf noktası piyasada olanlardan çok daha kaliteli ve özgün olan iç çamaşırlarını alınabilir fiyatlar ile satabilmektir.

El Yapımı Ürünler

Son yıllarda yükselen trendler arasında handmade adı verilen el yapımı ürünler geliyor. Patchwork ya da diğer bir deyiş ile motif motif olan kazaklar, yelekler, hırkalar çok revaçta. İster kendiniz yapın, ister başkalarına yaptırarak satın internet üzerinden satabileceğiniz ürünler arasındadır.

Bu noktada hemen buna paralel olarak bebek ürünlerini de es geçmemek gerekir. Yani bebek battaniyeleri, bebek bereleri, patikler yapılabilecek internetten satış ürünleri arasındadır.

[irp posts=”1996″ name=”Acil Para Lazım, Nasıl Nakit Bulabilirim?”]

Kişiye Özel Kutular

Dünyada da çok revaçta, ülkemizde yeni yeni popüler olan kişiye özel kutular doğum günleri, evlilik yıldönümü gibi günlerde kişiye özel olarak özel bir biçimde hazırlanarak satılıyor. Siz de farklı alternatifler sunarak bu tür satışları internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sahaf Tarzı Ürünler

Eskiye özlem bitmiyor. Pikap, eski plaklar, longplayler, eski kitaplar, gramafonlar, antika objeler meraklıların doğrudan sizin adresinize yönelmenizi sağlayacaktır. Üstelik çok da ülkemizde yapılmayan bir alan olduğu için çok popüler ve çok kazançlı bir hale gelebilirsiniz.

İnternette Ürün Satarken Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar

İnternette ne satabilirim sorusunun yanıtını üstte bu biçimi ile verdikten sonra bilinmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir:

  • Öncelikli olarak kişi kendisi satabileceğinden en çok emin olduğu ürünleri satışa sunması gerektiğini hiçbir biçimde unutmamalıdır.
  • Satışa konulan objelerin çok farklı yönden yüksek çözünürlüklü kafada hiçbir biçimde soru işareti bırakmayacak biçimde olan fotografları internet ortamında yüklenmelidir.
  • Kesinlikle yalan, aldatıcı, kafa karıştırıcı fotoğraflar ve bilgiler hiçbir biçimde bulunmamalıdır
  • Hashtag kullanımı son derece önemlidir. İki ile sekiz arasında satılan ürün ile ilgili doğru hashtag kullanımı yapılmalıdır.
  • Stok kontrolü düzenli olarak yapılmalıdır. Kişi elinde olmayan bir ürünü o an için bile olsa satışa sunmamalıdır. Stoklar tamam olduğu zaman ürün satışı yapmalıdır.
  • Birden fazla ürün satılacak ise ama birbirinden ayrı ve hiçbir biçimde birbirine benzemeyen ürünler ise kafa karışıklığına yol açmamak için farklı mecralarda satışa sunulmalıdır.
  • Hedef kitlesine uygun olarak reklamlar en uygun zaman dilimi içinde verilmelidir.
  • Süresi uzun olmadan ve abartılı istemleri olmadan dönem dönem satılan ürün ile bağlantılı olarak indirimler, çekilişler ve kamyanyalar yapılmalıdır.
  • Ürün rakamları çok çok düşük ya da çok yüksek tutulmamalıdır. Rayiç değerlerin biraz üzerinde rakamlar verilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir