Press ESC to close

İş Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Ülkemizin en büyük özel sektör bankaları arasında yer alan İş Bankası internet bankacılığı konusunda da iddialı olan bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet bankacılığının beraberinde önemli kazanımları sunuyor olması; banka müşterilerinin de bu alan ilgi göstermesine neden olmaktadır. Elbette ki günümüz koşullarında İş Bankası internet bankacılığını etkili bir şekilde kullanan bankalar arasında yer almaktadır. Peki İş Bankası internet bankacılığı nasıl kullanılır? Bununla birlikte İş Bankası internet bankacılığıyla hangi işlemler yapılır? Bu tarz soruların yanıtları için bizi takipte kalın!

İş Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılıyor?

Elbette ki İş Bankası internet bankacılığı nasıl kullanılıyor? Sorusunu banka müşterilerinin sıklıkla sorması gayet olağan bir durumdur. Neden mi? Özellikle internet bankacılığına yabancı olan bireyler bu tarz soruların yanıtlarını da merak etmektedir. İş Bankası internet bankacılığını kullanmak için her şeyden önce bankada bir hesabınız bulunması gerekiyor. Şayet İş Bankasında bir hesabınız varsa ve online şifrenizi de biliyorsanız; bankanın resmi internet sayfasına girmelisiniz. İş Bankası resmi internet sayfasının sağ üst köşesinde yer alan bireysel şube seçeneğini tıklamalısınız. Bu bölümü tıkladıktan sonra karşınıza güvenli bir sayfa açılacaktır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

Karşınıza çıkan güvenli sayfada sizden TC kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı girmeniz istenecektir. Bu iki numaradan birisini eksiksiz olarak girdikten sonra sıra online bankacılık şifrenizi girmeye gelecektir. Bankacılık şifrenizi de doğru bir şekilde girdikten sonra giriş kısmını tıklamalısınız. Şayet bankacılık şifrenizi bilmiyorsanız; şifrem yok / unuttum sekmesini işaretlemelisiniz. Burayı işaretledikten sonra şifrenizi alabileceğiniz seçenekler karşınıza çıkacaktır. TC ya da müşteri numarasıyla birlikte şifrenizi girip; giriş tuşuna bastığınızda cep telefonunuza otomatik olarak geçici bir kod gelecektir. Bu kodu doğru bir şekilde ekrandaki forma yazdıktan sonra artık İş Bankası internet bankacılığı nasıl kullanılır? Sorusuna yanıt vermiş olursunuz!

İş Bankası İnternet Bankacılığı ile Yapılan İşlemler

Teknolojinin gelişmesi ev konforunda bankacılık işlemlerini de yapabilmemizi mümkün kılıyor. Bu kapsamda İş Bankası internet bankacılığını kullanarak çok sayıda farklı işlemleri de yapabilmek mümkün oluyor. İşte internet bankacılığı aracılığıyla yapabileceğiniz işlemlerden bazıları:

  • Hemen her türlü fatura ödemeleri
  • Kredi kartı ödemeleri
  • Kredi kartı ya da kredi başvurusu yapabilmek
  • Mevduat hesabınızın detaylarını incelemek
  • Kredi kartı güncel ekstresini takip edebilmek
  • Havale ya da EFT göndermek

Görüldüğü üzere İş Bankası internet bankacılığı nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtını bilmek beraberinde çok sayıda önemli kazanımı da getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir