Press ESC to close

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2022, Güncel Bilgiler

 Yaşadığımız talihsiz olay covid19 virüsü nedeni ile kapanmak zorunda kalan işyerleri yüzünden pek çok kişi işsiz kaldı. Nihayet normalleşmeye geçmemizle birlikte iş kurma yeniden gündeme gelerek bu arada iş kurma telaşı da başlamış oldu. Ancak iş kurmak isteyenleri kara kara düşündüren ise işyeri açma kredisi oluyor. Bilindiği üzere sermayesiz işyeri açmak çok zor bir iştir. Makalemizde işyeri açmak isteyenlere işyeri açma şartları nelerdir gibi soruların cevapları ile bilgiler verelim istiyoruz.

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İş yeri açarak ticaret yapmak isteyen kişilerin günümüz şartlarına göre hatırı sayılır bir sermayeye ihtiyaçları vardır. Bu sermayede pek çok iş kurmak isteyen kişide yok. Bu halde işyeri açmak için bankalardan kredi çekme zorunluluğu gündeme geliyor. Pek çok kişinin düşündüğü gibi işyeri açma kredisi veren bankalar hangileridir?

Ülkemizde bankacılık hizmeti faaliyeti sürdüren köklü bankalardan İşyeri açma kredisi veren bankalar şunlardır:

l İŞBANK

l Ziraat bankası

l Halk bank

l ING bank

l Finans bank

l Vakıf bank

l KOSGEB

 

İşyeri Açmak İsteyenler Bankalarla Görüşerek Kredi Gerekçelerini Öğrenebilirler

İşyeri açmak isteyenler yukarda saydığımız bankalardan birisini seçerek işyeri açma kredisi başvurusu yapabilirler. Bu bankalara kredi çekmek için başvuran işleme sahibi olmayı hayal eden kişiler. Banka görevlileri ile yapacakları görüşmelerde işyeri açma kredisi şartları nelerdir? Öğrenebilirler. Bunun yanı sıra kredi çekmeyi düşünen kişiler kredi için başvurdukları banka görevlisinden kendileri için gerekli olan şu bilgileri öğrenebilirler:

l Kredi çekmek için işyeri açma kredisi hesaplama hakkında bilgi edinebilirler.

l Kredi çekmek isteyen kişiler banka görevlisinden işyeri açma faiz oranları hakkında bilgi alabilirler.

l İş yeri açma kredisi almak isteyen kişiler için önemli olan diğer konuda işyeri açma kredisi için gereken belgeler oluyor.

İşyeri açma koşulları öncelikle iş belirlemesi ile başlayıp, sonrasında gerekli olan sermaye belirlenir. Eğer iş yeri açmak için kredi almak istiyorsanız. Yukarda saydığımız bankalar işyeri açma kredisi veren bankalardır. Kredi çekmek isteyen kişiler bu bankalardan birisine işyeri açma kredisi alabilmesi imkânı yüksek ihtimal dâhilindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir