izmir altın çarşısı
İzmir altın fiyatları, İzmir'de güncel altın kurları, İzmir'de kuyumcular

2019 yılına giriş yaptığımız bugünlerde hızla yükselişe geçen altın piyasasında yatırımcılar yerini erkenden alma niyetindeler. Hatta ons altın için biraz geç kalınmış gibi görünüyor. Bir ay öncesine kadar 1230 dolar ivarında fiyatlanan altının onsu şu sıralarda 1280 dolar civarında fiyatlanıyor. Gram altın fiyatı ise henüz aşırı bir yükseliş yaşamış değil. Bu nedenle ülkemizde yatırımcılar genellikle gram altın alımı yapmaya başlamış görünüyorlar. Bu bölümde İzmir’de yaşayan kullanıcılarımız için İzmir altın fiyatları ve İzmir kuyumcuları hakkında bilgilere yer verdik. Ayrıca İzmir’de güncel altın fiyatlarını da sitemizden takip edebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İzmir Altın Fiyatları

İzmir altın fiyatları kuyumcudan kuyumcuya değişkenlik gösterse de güncel altın fiyatları ile genel olarak aynıdır. İzmir merkezde bulunan kuyumcular gezilirse biraz daha uyguna altın satan kuyumcu bulmak mümkündür. Altın alırken fiyatlar arasında pek fark bulunmasa da altın bozdururken fiyat farkları fazla olabilir. Bu nedenle özellikle altın bozdururken birkaç kuyumcu gezilmeli ve fiyat bakımından en mantıklı olan kuyumcudan altın alım ve satım işlemleri yapılmalıdır.

İzmir’de altın alım satımı yapabileceğiniz fazla sayıda kuyumcu bulunmaktadır. Bu kuyumcular arasında tercih yaparken müşteri yorumlarından faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinde araştırma yaparak İzmir’de bulunan kuyumcuların müşteri yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Bazı insanlar ellerinde bulunan nakit paraları altına çevirerek yatırım yapmaktadırlar. Altın yatırımı yapmadan önce altın yatırımının püf noktaları incelenmelidir. Bu sayede yatırımınızı en doğru ve güvenli bir şekilde yapmış olursunuz.

Altın Yatırımı Nasıl Yapılmalı?

Altın yatırımı, uzun vadeli olduğu zaman oldukça karlı bir yatırıma dönüşmektedir. Tabi elde edeceğiniz kar oranına ekonomide meydana gelen değişikliklerin etkisi oldukça fazladır.

Her yerde olduğu gibi İzmir’de bulunan kuyumcular da müşterilerine değişik altın seçenekleri sunarlar. Altınlar 1 gramlık, çeyrek, yarım ve tam altın gibi farklı gramajlarda müşterilere sunulmaktadır. İzmir altın fiyatları altının sahip olduğu ağırlığa göre de farklılık gösterir. Altınların ölçümünde aynı zamanda “ons” ifadesi de kullanılır. Ons, altının yanı sıra elmas ve yakut gibi değerli taşların da ölçüm birimi olarak kullanılır. 1 ons 31.10 grama karşılık gelmektedir.

Yatırım İçin En Avantajlı Altın Hangisidir?

Altın denildiğinde akla ilk olarak çeyrek veya yarım altın gelmektedir. Ancak gram altın, yatırım yapmak isteyen kişiler için oldukça idealdir. Çünkü diğer altın çeşitlerinde işçilik maliyeti bulunurken gram altında bu durum söz konusu değildir. Ayrıca gram altınlarda eski tarihli ve yeni tarihli diye bir ayrım bulunmaz. Bu da sırf yeni tarihli diye altına fazladan para verme durumunuzu ortadan kaldırır.

[ilgiliicerik icerik_id=”1288″]

İzmir gram altın fiyatları hakkında araştırma yaparak en uygun fiyatlı kuyumcuyu belirleyebilirsiniz. Ancak gram altına yatırım yaparken bunu güvenli bir şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Kuyumcu seçimi yaparken sadece kuyumcunun uygun fiyatlı olmasına değil aynı zamanda da güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. İzmir kuyumcuları hakkındaki müşteri yorumları okunarak güvenilir bir kuyumcu belirlenebilir. İzmir’de bulunan kuyumcular içerisinden altın alırken sitemizde yer alan güncel altın kurları sayfamızı takip etmeyi ve kuyumcularla gerçek altın fiyatlarını karşılaştırmayı unutmayın.

Altın birikiminizi güvenilir bir banka üzerinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Ancak evde birikim yapmak istiyorsanız da altınlarınızı mutlaka bir kasa içerisinde saklamalısınız. Ayrıca altınlarınızı sigortalatmanız da faydalı olacaktır. Bunları yapmadığınız taktirde yaptığınız birikiminiz boşa gidebilir.

Altın birikimi yaparken gram altından farklı bir altın kullanmak istiyorsanız üzerinde işçilik bulunmayan altınlara yönelmelisiniz. Çünkü üzerinde işçilik bulunan altınlar bozdurulurken elde ettiğiniz kar oranı daha düşük seviyede olacaktır.

Banker Kastelli Kimdir ? Banker Kastelli Olayı

Previous article

Malatya Altın Fiyatları – Malatya’da Güncel Altın Kurları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir