Kanada vasıflı vasıfsız içi alımı
Kanada vasıflı vasıfsız içi alımı

Birçoğumuz için en ideal ve en cazip yerlerin başında vasıflı vasıfsız içi alımı yaptığından dolayı, hiç kuşkusuz Kanada gelmektedir. Hem çok büyük bir alana yayılmasına rağmen az nüfusundan dolayı oldukça sakin ve huzurlu bir ülke olması, hem de iş gücüne katılımın daha fazla olmasından dolayı bu ülke tercih edilmektedir. Aynı zamanda ABD’ye de oldukça yakın olması, bu ülkeyi cazip hale getirmektedir.

Ülkemizde birçok kişi Kanada’ya İngilizce ana diline sahip olduğundan dolayı, başta Work and Travel gibi uygulamalar olmak üzere gitmek ister. Bu tür programlar sayesinde Kanada’ya gidilmekte ve bir daha dönüş yapmamaktadır. Bu kaçak ve illegal yöntemin yerine son zamanlarda Kanada, vatandaşlık vererek hem bu durumun önüne geçmeyi planlıyor, hem de iş gücüne katılmayı teşvik ediyor. Biz de sizler için bu ülkeye nasıl gideceğinize dair bilgiler hazırladık. İşte ister vasıflı, ister vasıfsız olun, Kanada’ya gitmenin yolları…

Ilımlı Göçmen Politikası İle Yüzbinlerce Vasıflı Vasıfsız İçi Alımı

Aslında kimi zaman göçmen politikalarını en sert eleştiren ülkelerden biri Kanada oluyor. Ama büyük yüz ölçümünden ve yaşlanan nüfusundan dolayı bu ülke, bir yönü ile mecbur kaldığından göç almak zorunda. Dünya’nın en büyük 2. Ülkesi olmasına rağmen nüfusu sadece 35 milyon dolaylarında. Ve bu yüzden sürekli olarak çalıştırılmak üzere ve vatandaş almak üzere göçmen politikalarını yumuşatıyorlar.

Kanada’da genellikle ülkemizden de giden öğrencilerin oluşturduğu bir grup çalışan olsa da, daha fazlasına ihtiyaç var. Aşçı, şoför, mühendis, doktor, kimyacı, sağlık çalışanları ve daha birçok alanda vasıflı vasıfsız işçi alımı yapmaktadır. Genellikle 18 yaş üstü hemen hemen tüm legal başvuru sahipleri, bu ülkede çalışabilmektedir.

Eğer İngilizce veya Fransızca dillerini biliyor ve aynı zamanda bekarsanız, bu durumda sizin çalıştırılmamanız için hiçbir sebep yok demektir. Bu yüzden eğer akıcı bir şekilde İngilizce veya Fransızca biliyorsanız, hiç vakit kaybetmeden resmi başvuru platformlarından vatandaşlık talep edebilirsiniz. Aynı zamanda mevsimlik işçi olarak da bu ülkede çalışmak için başvuru yapabilirsiniz. Bu ülkede asgari ücretin yaklaşık 2 bin dolar seviyelerinde olduğunu da hatırlatmak gerekir.

İşsizlik Maaşı Nedir, İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Previous article

Kara Liste Sorgulama. Kara Listede miyim?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel