Press ESC to close

Kredi Kartı Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kredi kartı şifre değiştirme işlemi, oldukça kolay bir işlemdir. Bu konuda bilgi sahibi olmayan ve anlamayan kişiler mevcuttur. Durum böyle olunca bu kişiler, kredi kartı şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır ve kredi kartı şifresi nasıl değiştirilir gibi sorular sormaya başlamışlardır. Kredi kartı şifrenizi değiştirebileceğiniz birçok farklı yol bulunmaktadır. Yazımızın içeriğinde bu yolları ve nasıl kullanabileceğinizi görebileceksiniz.

Kredi Kartı Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlem için farklı yolların olduğunu söylemiştik. Sırasıyla bu yollardan bahsedeceğiz. İlk olarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, yani telefon ile kredi kartı şifre değiştirme işleminden bahsedeceğiz. Bu işlem için ilk olarak ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramanız ve yapmak istediğiniz işlemi sesli olarak dile getirmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra her banka farklı işlem uygulamaktadır. Bazı bankalar, direkt olarak müşteri hizmetleri görevlisi ile bu işlemi yapmanızı sağlamaktadır. Farklı bankalar ise, sadece sesli konuşma ile bu işlemi yapmanızı sağlamaktadır. Bu noktada önemli olan şey; doğru bilgileri belirtmenizdir.

kredi-karti-sifre-nasil-degistirilir
kredi-karti-sifre-nasil-degistirilir

ATM’den Kredi Kartı Şifre Değiştirme İşlemi

Bir diğer yol ise, ATM ile kredi kartı şifre değiştirme işlemidir. Bu konuda en yaygın olarak kullanılan yol budur. İşlem yapacağınız bankanın ATM’sine gitmeniz yeterli olacaktır. Kartınızı ATM’ye yerleştirin ve şifrenizi girin. Karşınıza gelen ekrandan ‘Bilgi Güncelleme’ butonuna basarak, kalan bilgileri girin ve şifrenizi değiştirin. Eğer şifrenizi unuttuysanız ve ATM’den kredi kartı şifresi değiştirmek istiyorsanız, ‘Şifremi Unuttum’ butonuna basmanız gerekmektedir. Bu butona bastıktan sonra karşınıza gelen ekrandan bazı bilgileri doldurmanız istenecektir. Güvenlik amaçlı bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra yeni şifrenizi belirleyebilir ve ATM sayesinde kredi kartı şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

ATM ile uğraşmak istemiyorsanız, direkt banka şubesine giderek şifre değiştirebilirsiniz. Banko görevlisine bu talebinizi belirtmeniz durumunda gerekli işlemler için yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir