Press ESC to close

Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar? Nasıl Değiştirilir?

Gelişen ve değişen dünyanın ve hayatımızın en önemli parçalarından biri haline gelen bankalar beraberinde pek çok yenilik getirmiştir. Ticari ve ekonomik hayatın devam edebilmesi için gerekli para akışı bankalar aracılığı ile kolaylıkla sağlanabilir hâle gelmiştir.

Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? Nasıl Değiştirilir?

Sadece para transferi değil bunun yanı sıra internet alışverişi hususunda kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan kredi kartları da hayatımızda büyük bir yer edinmiştir. Yorulmadan ekran başında istediğiniz ürünleri alabilmenize olanak sağlayan kredi kartları da kullanıcıların kafasında pek çok soru işareti bırakıyor.

En başta da güvenilirlik ve kullanım koşulları açısından bazı tereddütler kişilerin aklını kurcalayabiliyor. Konu böyle olunca her kredi kartı sahibinin bilinçli ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak için kart şifresi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Peki, kredi kartı şifresi nedir? Kredi kartı şifresi nasıl alınır? Kredi Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir? Bu ve bunun gibi konu ile ilgili akla gelen tüm sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Şifresi Nedir?

Kredi kartı şifresi, sahip olduğunuz kart ile geçerli bankaların ATM’lerinde para yatırma, para çekme, EFT ve havale gibi işlemleri yapabilmeniz için gerekli bir şifredir. İşlem yapmak istediğiniz bankamatikte hesaba erişim için şifreyi doğru girmeniz gerekir. Şifreyi sadece kart sahibi bilmelidir ve yabancıların eline geçmesi durumunda ilgili banka ile iletişime geçilerek şifre değişikliği yapılması gerekir.

Kredi Kartı Şifre Alma ve Değiştirme

Kredi kartı şifresi alma ve değiştirme işlemlerini pek çok yöntem ile gerçekleştirmek mümkündür. Biz yazımızda bu işlemlerin nasıl olacağını 4 farklı banka üzerinden açıkladık. Hep birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kredi kartı şifresi almak için SIFRE yazarak kartın son altı hanesi, anne kızlık soyadının son iki harfi ve kartın arkasındaki güvenlik kodunu boşluk bırakarak 4757’ye SMS gönderin. Kart şifrenizi değiştirmek için de Ziraat Mobil ve internet şubesinden faydalanabilir ya da 0850 258 00 00 numarasını arayıp müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

VakıfBank

VakıfBank kredi kartı şifrenizi SMS yolu ile kolayca alabilmeniz mümkündür. Bu işlem için KKSIFRE yazın ve boşluk bırakın ve kredi kartınızın son altı hanesini yazın ve tekrar boşluk bırakın. Son olarak kredi kartınızın arka kısmındaki güvenlik kodunun son iki hanesini girin ve bu mesajı 5724’e gönderin.

Kredi kartı şifresini değiştirmek için de VakıfBank mobil uygulamasından tüm işlemler sekmesini seçin ve kredi kartlarım kısmına tıklayın. Açılan sayfada kart ayarları bölümünden şifre belirme seçeneğini tuşlayın. Sizden istenen bilgileri ve yeni şifrenizi girerek onay tuşuna basın. Bir diğer yol olarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de kredi kartı şifrenizi değiştirebilmeniz mümkündür.  Vakıfbank İnternet Bankacılığı üzerinden de şifre değişikliği yapmayı deneyebilirsiniz.

Yapı Kredi

Yapı Kredi bankası kredi kartı şifresi almanın iki farklı yolu vardır. İlk olarak 444 0 448 numarasını arayarak alabilirsiniz. SMS yolu ile şifre almak için SIFRE yazıp boşluk bırakın ve kart numaranızın son dört rakamını ve arka yüzdeki güvenlik numarasını yazın. Tekrar boşluk bırakın ve dört haneli şifrenizi ekleyin. Son olarak bu mesajı 4440’a gönderin. Ayrıca 444 0 448 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşarak şifreyi değiştirmeniz de mümkündür.

Garanti BBVA

Yeni kart şifresi almak için SIFRE yazarak kartınızın son altı hanesi, annenizin kızlık soyadının ilk iki harfi ve kartın arkasındaki kodun ilk iki harfini aralarında boşluk bırakarak 3340’a gönderin. Şifre değiştirme işlemi için de 444 0 333 numarasından müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, internet bankacılığı kullanıyor iseniz kart işlemleri sekmesinden şifre değişikliğini seçerek işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir