Kredi Kartımı Nasıl Kapatabilirim ?

Kredi kartı kullanan ve daha sonra ihtiyaç duymayan kişiler, kredi kartımı nasıl kapatabilirim sorusunu sormaktadırlar. Kredi kartı kapatma işlemi, oldukça kolay bir işlemdir. Kredi kartı kapatmak için 3 adet kullanabileceğiniz yöntem mevcuttur.

Kredi Kartımı Nasıl Kapatabilirim ?

Kredi kartını kapatmak için tek yapmanız gereken; banka ile iletişime geçmektir. Bu sayede kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Az önce kredi kartını kapatmak için 3 kullanabileceğiniz 3 adet yöntemden bahsetmiştik. Bu yöntemler; bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kapatmak, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanarak kredi kartını kapatmak ve direkt banka şubesine giderek kredi kartını kapatmaktır. Bu yöntemlerden herhangi birini seçerek, mevcut kredi kartlarınızdan istediğinizi kapattırabilirsiniz.

Kredi kartı kapatmak isteyen kişiler, beraberinde birçok soru sormaktadırlar. Bu sorular arasında en popüler olan; taksiti devam eden kredi kartını kapatabilir miyim sorusudur. Evet, taksiti devam eden kredi kartını kapatabilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kurallarına göre yapmak istediğiniz bu işlem uygundur. Bu talebinizi bankaya iletmeniz durumunda bankanın en geç 7 gün içerisinde kredi kartınızı kapatması gerekmektedir. Kredi kartınızı kapattıktan sonra taksitler için hesap özeti alacaksınız. Bankaya olan borcunuzu ödedikten sonra hesap özetleri ve kredi kartından tamamen kurtulmuş olacaksınız.

kredi-karti-kapatma

Kredi Kartını Kapatınca İçindeki Puanlar Gider Mi ?

Kredi kartını kapattırma isteğinizi belirttiğinizde banka yeni bir kart önerecek ve puanlarınız gideceğinizi belirtecektir. Bu durumda kredi kartını neden kapattırmak istediğiniz sorulacak ve cevabınıza göre daha uygun bir kart teklif edilecektir, bu kartı reddetmeniz durumunda kredi kartı kapatırken yapılacak işlemlerden bahsedilir. Bu işlemlerden biri de kredi kartı kapatınca, kredi kartında bulunan puanların gideceğidir. Bu sebep ile kredi kartınızı kapattırmadan önce içinde bulunan puanları harcamanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir