Press ESC to close

Krizde Neye Yatırım Yapmalı?

Kriz dönemlerinde döviz ve tahvil senetleri gibi yatırım araçlarında büyük farklılıklar meydana gelir. Bu farklılıklardan kastedilen ise olumlu yönlü artış şeklinde ya da hızlı bir şekilde bu senet ve dövizlerin değerinin düşmesi şeklinde gerçekleşir. Bu nedenle krizde neye yatırım yapmalı? Konusu araçlar arasında seçim yaratan bir sorundur. Ayrıca krizde neye yatırım yapılmalı? Sorusuna bakıldığında öncelikle değeri bakımından kriz zamanında düşen yerli yatırım araçlarına bakılması gereklidir.

Dövizlere Yatırım Yapın!

Döviz yatırımları oldukça yüksek kazanç sağlayan yatırımlardır. Özellikle de kriz dönemlerinde genel olarak döviz kurlarının değerlerinde artış meydana gelir. Bundan kaynaklı olarak döviz kurlarında yatırımlar kriz döneminin hemen öncesinde yapılması gereklidir. Kriz döneminde genel olarak yerli para düşer ve döviz cinsi olan paralarda artış meydana gelir. Bundan dolayı yatırım yapılabilecek miktarda kaynağa sahip iseniz kriz başladığında döviz almanız sizin yararınıza olacaktır.

Hisse Senedi Alın!

Hisse senetleri şirketlerin yıllık bazda değişen gelirlerine bağlı olduğundan dolayı olası bir kriz anında hızlı bir şekilde düşüşe geçer. Bu sırada yapacağınız mantıklı bir yatırım ile birçok hisse senedini gerçek değerinden çok daha düşük fiyatlar ile elde edebilirsiniz. Kriz sonrasında yükselişe geçecek olan hisseler sizlere oldukça yüklü oranda kar sağlayacaktır.

Yerli Paraya Yatırım Yapın!

Olası bir kriz anında yerli paralarda genel anlamı ile düşüş meydana gelir. Bunun temelinde ise azala yabancı yatırımlar yatar. Bu sırada genel anlamı ile kriz dönemi öncesinde oldukça makul bir fiyat ile almış olduğunuz dövizleri bozdurarak yerli paraya yatırım yapmak oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Bu sayede en kısa süre içinde yine düşecek olan döviz kuruna daha fazla yatırım yapılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir