Bu makalede Türkiye’nin en ünlü ve güzide parklarından biri olan Kuşadası Milli Parkından bahsedeceğiz. Kuşadası Milli Parkı’nın özellikleri nelerdir ? Kuşadası Milli Parkı nerede bulunur ? Kuşadası Milli Parkı’na nasıl gidilir ? Kuşadası Milli Parkı giriş ücreti ne kadar ? gibi Kuşadası ile ilgili aklınıza gelen tüm sorulara cevap bulabileceğiniz Kuşadası Milli Parkı yazı dizisi.

Tatilcilerin son yıllarda uğrak noktası olan Kuşadası Milli Parkı her yıl milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Kuşadası bilindiği üzere Aydın ilimizde yer almaktadır. Özellikle son yıllarda hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak mekanı haline gelmiştir. Kuşadası’nın Davutlar mevkisinde yer almakta olan Kuşadası Milli Parkı doğa ile denizi iç içe yaşamanızı sağlıyor. Peki, Kuşadası Milli Parkında keyifli bir tatil için sizleri neler bekliyor? Kuşadası Milli Parkı artıları ve eksileri nelerdir?

[ilgiliicerik icerik_id=”894″]

Doğa ile İçe İçe Bir Tatil

Hem yeşil, hem de mavi tutkunları için Kuşadası Milli Parkı doğru bir tatil bölgesi oluyor. Ağaçların altında yer alan piknik masalarında aileniz veya arkadaşlarınız ile birlikte keyifli zaman geçirip, ardından denizde gün boyu kalabilirsiniz. Kuşadası Milli Parkı içerisinde 4 farklı koy bulunur iken en çok tercih edilen koy ise 1. koydur. Daha büyük ve geniş bir bölge olan 1.koy girişten 3 km uzaklıkta yer alıyor ve içeride yüzlerce piknik masası yer alıyor.

Neden Kuşadası Milli Parkı?

Kuşadası Milli Parkını tercih etmeniz için pek çok farklı neden bulunmakta. İşte bunlara örnek olarak göstereceğimiz bazı nedenler;

  1. Aileniz veya arkadaş ortamınız ile birlikte keyifli tatil yapmak istiyorsanız huzurlu ve sakin bir bölgedir. Piknik masaları sayesinde istediğiniz oyunu oynayabilir, temiz ve sakin denizinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.
  2. Kuşadası Milli Parkı içerisinde 4 farklı koy yer alması nedeni ile oldukça fazla kişiyi aynı anda ağırlamaktadır. Bölgede yer alan ücretli plajlarda samimiyetsiz ve güneş altında bir tatil yapmak istemiyorsanız tercih edebilirsiniz.
  3. Kuşadası Milli Parkı giriş ücreti oldukça uygundur. Bu kapsamda sürekli olarak temizlenen ve güvenlik güçlerinin yer aldığı güvenli bir bölgede tatil keyfi yaşayabilirsiniz.
  4. Tatilcileri en çok rahatsız eden durum olan mangal ve diğer ateşli ürünlerin Kuşadası Milli Parkı içerisinde tamamen yasak olması nedeni ile temiz havanın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Kuşadası Milli Parkı Olumsuz Yönleri

Özellikleri ile dikkat çeken Kuşadası Milli Parkı’nın tek olumsuz yanı şüphesiz ki otopark sorunu. Parkın tüm koylarında süregelen bir otopark problemi mevcut. İlginin yoğun olduğu dönemlerde bazı saatler Kuşadası Milli Parkı girişleri dahi kapatılıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”821″]

Kuşadası Milli Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Her gün binlerde kişinin ziyaret ettiği Kuşadası Milli Parkı giriş ücreti bulunmaktadır. Ancak keyifli bir tatil için en uygun fiyatlar olduğunu da belirtelim. Peki, Kuşadası Milli Parkı giriş ücretleri ne kadar?

  • Yürüyerek Kişi Başı Giriş Ücreti: 5 TL
  • Bisiklet ile Giriş Ücreti: 5 TL
  • Motosiklet ile Giriş Ücreti: 10 TL
  • Araba ile Giriş Ücreti: 15 TL

 

02.10.2018 Forex Bülteni

Previous article

Darıca Hayvanat Bahçesi Nasıl, Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Genel