kuyumcularin-calisma-saatleri
kuyumcularin-calisma-saatleri

Kuyumcularda yapılan işlemler, bankalar aracılığı ile internet üzerinden yapılabildiği için birçok kişi artık kuyumcuları tercih etmemektedir fakat yine de kuyumcuların çalışma saatleri merak edilmektedir. Bunun yanında kuyumcular pazar günü açık mı ya da kuyumcular cumartesi açık mı veya kuyumcular hafta sonu açık mı gibi sorular sorulmaktadır. Yazımız sayesinde tüm bu sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

Kuyumcuların Çalışma Saatleri

Her şehirde bulunan ve bazı kişiler tarafından ‘Sarraf’ olarak da adlandırılan kuyumcular, bulundukları ilin Kuyumcular Derneği’ne göre çalışma saatlerini yerine getirirler. Her ilde bulunan Kuyumcular Derneği, kuyumcuların çalışma saatlerini belirlemektedir. Kuyumcular, genellikle sabah 09:00 ile akşam 19:00 aralığında hizmet vermektedirler. Kuyumcular Derneği saati belirlediği için bu çalışma saati, başka bir ilde başka şekilde olabilir. Bunu da o ilin Kuyumcular Derneği’ne ulaşarak öğrenebilirsiniz.

kuyumcular-ne-zaman-acik

kuyumcular-ne-zaman-acik

Şimdi kuyumcular hafta sonu çalışıyor mu ya da kuyumcular hafta sonu açık mı sorusuna cevap verelim. Kuyumcular, hafta sonu sadece cumartesi günü hizmet vermektedir. Tüm kuyumcular, pazar günleri hizmet vermemektedir. Pazar günü hizmet verilmemesinin sebebi; piyasaların kapalı olmasıdır. Bazı kuyumcular, cumartesi günü tüm gün hizmet vermek yerine sadece yarım gün hizmet vermektedirler. Ayrıca birçok kuyumcu, resmi tatillerde açıktır. Sadece bayramların ilk birkaç günü kapalı olan kuyumcular, yılın kalan zamanında hizmet vermektedirler.

Kuyumcular Ne İş Yapar ?

Altın, gümüş, pırlanta ve elmas gibi birçok ürünü satan aynı zamanda tamir eden kuyumcular, aslında tüm değerli madenler ile ilgilenirler. Özellikle altın satışlarının yüksekliği karşımıza çıkan kuyumcular, değerli madenleri satmakla kalmayıp, en baştan tasarlamaktadırlar. Özel istek ürünlerin fiyatı, diğer ürünlere göre daha pahalı olmaktadır. Bu durum sadece altın için geçerli değildir. Her değerli madenin özel tasarım ürünün yapılmaktadır.

Ahmet Mergen Kimdir, Eğitim ve İş Hayatı

Previous article

Mahfi Eğilmez Kimdir ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel