Geçtiğimiz günlerde Lord Fx yeni bir lisans alarak piyasalardaki konumunu daha da netleştirdi. Saint Vincent lisansı ile faaliyetlerini sürdüren kurum, son olarak The Financial Commission lisansını da bünyesine kattı.

Lord FX Yeni Lisansı ile Yola Devam Ediyor

Yıllardır küresel piyasalarda işlem yapma fırsatı sunan Lord Fx firmasını daha önce incelemiştik. Dilerseniz inceleme yazımızda buradan ulaşabilirsiniz.

Kurum özellikle 2017 yılı sonrasında Türkiye’de popüler bir hale geldi. Çünkü onun öncesinde Türkiye’de kaldıraç oranları 1:100 seviyesinde ve minimum teminat gibi bir sıkıntı bulunmuyordu. Yıl içerisinde yapılan değişiklik, yabancı aracı kurumlara yönelimi arttırdı. Bu dönemde pazar payını en çok arttıran, en fazla konuşulan aracı kurumlar içerisinde ise LordFX yer alıyordu.

The Financial Commission Lisansı -LORDFX

Yurtdışında lisanslı bir aracı kurum olması, hakkında yapılan yorumların olumlu olması ve şikayetlerin çözüme kavuşma oranının yükseliği Lord FX firmasına olan güveni arttırıyordu. Son alınan The Financial Commission lisansı ile beraber, LordFX firmasına güven tazelenmiş oldu.

Financial Commission, forex piyasasında brokerlar ile yatırımcılar arasında önemli bir bağ kurmakta. Buna göre, yatırımcıların fonalamaları 20.000 euro seviyesine kadar, Financial Commission güvencesinde tutulmakta. Yani olası bir problemde firma iflas dahi etse, siz paranızı tazmin edebiliyorsunuz. Ayrıca kurum ile alakalı sorun yaşamanız halinde, başvuru yaparak kurum hakkındaki şikayetinizi iletiyor ve bu şekilde sonuç alma yoluna gidebiliyorsunuz.

Yatırımcılar için adil bir yatırım ortamı sunmayı amaçlayan Financial Commission, yalan yere açılmış şikayet konularından da brokerları koruyor. Çünkü günümüzde rakip firmaların birbirlerine karşı haksız şikayetleri gündeme gelebiliyor. Bu tarz şikayetlerin de önüne geçmek için Lord Fx güzel bir adım atmış diyebiliriz.

İşte Lord Fx Şirketinin yeni lisans sertifikası:

Lord Fx Limited – The Financial Commission Licence Certificate

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir