mahfi-egilmez-kimdir
mahfi-egilmez-kimdir

Ülkemizde bulunan kaliteli İktisatçılar arasında yer alan Mahfi Eğilmez, hayatı ve çıkardığı kitap ile de gündem olmuştur. Oldukça başarılı bir eğitim ve iş hayatı geçiren Eğilmez, her zaman göz önünde olmuştur. Durum böyle olunca birçok insan, Mahfi Eğilmez kimdir sorusunu sormuş ve Mahfi Eğilmez’in hayatı araştırmasını yapmıştır.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Mahfi Eğilmez Kimdir ?

1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Eğilmez, daha sonra ailesiyle birlikte Ankara’ya taşınmış ve eğitim hayatını burada sürdürmüştür. Ankara Atatürk Lisesi’ni başarı ile bitiren Mahfi Eğilmez, üniversite eğitimine de Ankara’da devam etmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanmış ve zorlu bir eğitim hayatından sonra okulunu bitirmiştir. Doktora için yurtdışını tercih etmeyen Eğilmez, bu eğitim için de yine Ankara’yı tercih etmiş ve Gazi Üniversitesi’nde Kamu Maliyesi alanında doktora yapmıştır. Aynı zamanda Yeminli Mali Müşavir olarak da bilinmektedir.

mahfi-egilmezin-hayati

mahfi-egilmezin-hayati

İş hayatına 1972 yılında atılan ve Maliye Müfettiş Muavini olarak işe başlayan Eğilmez, hızlı bir şekilde yükselmiştir. Maliye Müfettişi, Hazine ve Dışticaret Müsteşar Yardımcısı, Daire Başkanı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Washington Büyükelçiliği Ekonomi Başmüşavirliği/Müşavirliği ve Hazine ve Dışticaret Müsteşar Yardımcısı gibi birçok farklı görevde yer almıştır. Bu hizmetlerden sonra 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı’na atanan Eğilmez, aynı yıl bu görevinden ayrılmış ve kamu hizmetini sonlandırmıştır. Dünya Bankası’nda hizmet veren Eğilmezi, aynı zamanda YÖK üyeliğine atanmış fakat buradan da kısa süre içerisinde istifa etmiştir. Daha sonra birkaç farklı özel kurum, Radikal Gazetesi ve NTV gibi kurumlarda görev yapmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak hizmet veren Mahfi Eğilmez, Altınbaş Üniversitesi’nde aktif olarak görev almaktadır.

Mahfi Eğilmez Kitapları

Katma Değer Vergisi, Teori ve Uygulama
Ekonomi Politikası
Dünya Bankası ve Türkiye
Küresel Finans Krizi
Mikroekonomi
Türkiye Ekonomisi

Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2020

Previous article

Özgür Demirtaş Kimdir ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi