Press ESC to close

Makale Yazarak Para Kazanılır mı ? Makale Yazarlığı Ne Kadar Kazandırır ?

İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan makale yazarak para kazanmak, aynı zamanda günümüzde hala pek çok insanın böyle bir işten gelir elde edildiğine inanmadığı yöntemlerden birisidir. Oysaki bu işin varlığı ve birçok insana evinden çalışarak geçim kaynağı olduğu bir gerçektedir. Adım adım verdiğimiz tüm detayları okuduğunuzda, böyle bir işin gerçekten bir mantığı olduğunu çok net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makalelere Kimler İhtiyaç Duyuyor?

İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan makale yazarlığı son dönemde kullanıcılar arasında merak edilmeye başlamıştır. Öncelikle işin mantığının anlaşılması için, bu makalelerin nerelerde kullanıldığını ve neden ihtiyaç duyulduğunu söyleyelim.

İnternette bulunan tüm web siteleri, daha fazla insana hitap ederek sahiplerinin gelir elde etmesini sağlamaktadır. Ancak buradan elde edilecek gelir, insanların web sitesine girmesinden daha çok girdikten sonra reklamlara tıklamasıyla alakalıdır. Elbette web sitesine girişin fazla olması, sitenin kalitesini ve değerini artıracaktır.

Web sitesine daha fazla ziyaretçi girmesi ve arama sonuçlarında daha fazla yer alması için, Google web sitelerinde daha çok bilgi paylaşılmasını istemektedir. Aradığınız bilginin bulunmadığı bir web sitesi, arama sonuçlarında gösterilmemektedir. Bu nedenle web sitesi sahipleri daha çok yazıya yani makaleye ihtiyaç duyarak, kendileri yetiştiremedikleri için doğal olarak başkalarına makale yazdırma gereği duymaktadır.

Burada, neden kopyalayıp yapıştırılarak yapılmıyor diye sorabilirsiniz. Bunun en büyük nedeni, Google daha önceden yazılmış yazıları kopyalayıp yapıştırmak yerine, insanlara yeni bilgiler verecek tarzda özgün içerikler olmasına önem vermektedir. Bu şekilde hazırlanmış siteler daha üst sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle özgün makale yazan insanlara, büyük iş düşmektedir. Kısacası web sitesinden daha fazla para kazanmak isteyen site sahipleri, bu makalelere ihtiyaç duymakta ve kendileri yetiştiremedikleri için ücretli yardım almaktadır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Nasıl Olmalı? Yazmak Zor mu?

Elbette ki her işin bir zorluğu vardır. Ancak sizden istenilen konu hakkında, bilgi sahibi olmanız şart değildir. Örneğin müşteriniz sizden, Kanser türleri hakkında bir makale yazmanızı isteyebilir. Bunun için doktor olmadığınıza göre, internet üzerinde bulunan yazıları okuyarak, aynısı olmayacak şekilde kendi cümlelerinizle yazarak özgünleştirmeniz gerekir.

Makaleleri özgünleştirmenin yanı sıra, anahtar kelimelerin doğru yerde kullanılması da önemlidir. Bunun için, ‘SEO uyumlu makale nasıl yazılır?’ şeklinde bir araştırma yaparak detaylarına ulaşabilirsiniz. Kimi müşterileriniz sizden nakliyat sitesi için, kimisi finans, kimisi ise diyet sitesi için makale yazmanızı isteyebilir. Yani genellikle istenilen makaleler çeşitlilik göstermektedir.

Müşteriyi Nasıl Bulabilirim?

Makale yazıp satabileceğiniz müşterilere ulaşmak ise, oldukça kolaydır. Bunun için Google’a ‘Webmaster forumları’ şeklinde aratarak ilgili forumlara üye olup, bu forumlardaki ilgili makale satışı bölümlerinde yazar arayan insanlara ulaşabilirsiniz.

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanırım?

Burada kazancınız, tamamen size bağlıdır. Makale yazarak para kazanmak için, etkili olan birçok faktör vardır. Bunlara da maddeler halinde değerlendirerek, konumuzu toparlayalım.

  • Bu iş için ayıracağınız zaman, önemlidir. Günlük 1 saat makale yazan ile, 10 saat yazanın kazancı arasında elbette ki büyük fark olacaktır.
  • Yazdığınız makalenin kaliteli olması, daha pahalıya satmanızı sağlayacaktır. Ancak piyasanın çok üzerinde afaki fiyatlara satmanız, fazla mümkün değildir.
  • İşe ayırdığınız zaman diliminde, yazım hızınızda kazancınıza önemli katkı sağlayacaktır.

Ortalama bir hızda günlük 10 saat bu işe zaman ayıran kişiler, aylık yaklaşık olarak 2 bin 500 TL abartısız bir şekilde çok rahat kazanabilirler. Hizmet vereceğiniz forum sitesine göre makalelerin taban fiyatı, 100 kelimesi 1 TL ile 1,5 TL arasındadır. Kalitenize göre fiyat, 2 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

300 kelimelik bir makalenin 30 dakika sürdüğünü düşünürsek, saatte iki makale yazarak 9 TL kazanabilirsiniz. 10×9=90 TL 10 saatlik günlük çalışma sonucu gelir elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir