murat muratoğlu kimdi
murat muratoğlu hayatı

Murat Turan, namı diğer Murat Muratoğlu. 1972 yılında İstanbul şehrinde gözlerini açtı dünyaya. Kendisi; ekonomist, yazar aynı zamanda gazetecidir. Mesleğini babadan oğula devam ettirmiş diyebiliriz. Babası ünlü gazeteci Rahmi Turan’dır. Babasına özenerek ve gazetecilik mesleğine ilgi duyarak hayatını yönlendirmiştir Murat Muratoğlu.

Lise zamanı, genç yaşlarında ekonomiye olan ilgisini fark etmiştir Muratoğlu. Borsalara olan ilgisi ile ufak yatırımlara başlamıştır. Üniversite yıllarını tercihen İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde bitirmiştir. Bu eğitim sürecinde farklı firmalar ile stajlar yaparak kendini geliştirmiş, geleceğine karşı kendi için oldukça faydalı işlerle meşgul olmuştur. Yazarlık ile ekonomi anlamında oldukça faydalı çalışmaların altına erken yaşlarda imzasını atmıştır.

Türkiye ekonomisi ve siyasi bilimi ile ilgili aldığı eğitimlerin doğrultusunda bu konu başlıkları için dikkat çekici çalışmalarını bizlere sunmuştur.  Meslek hayatının başlangıcı olan ilk yıl sürecini, üniversite hayatını dolu dolu geçirmesine rağmen aksatmadan Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomiye büyük katkısı olan İkiz Kulelerde yer alan emtia borsasında geçirmiştir. Bu süreci de böylece kendini daha fazla geliştirmeye ve tecrübe açısından çok önemli adımlar atmaya ayırmıştır. Kendini geliştirmesinin kazancı olarak Amerika gibi büyük bir öneme sahip olan ülkede yirmili yaşlarda en genç broker lisansı alan öğrencilerden birisi haline gelmiştir.

Çalışmalarını sürdürmeyi asla bırakmamıştır Amerika’da kalabilecek iken ani aldığı bir karar ile Türkiye’ye dönmeyi tercih etmiştir. Türkiye’de çalışmalarını sürdürmüş, çeşitli yazıları ustaca kaleme alarak marifetini gözler önüne sermiştir. Bazı firmalar ile bir sürü farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Mesela fon yönetimi, hazine şeklinde ve bunlardan farklı alanlarda da çalışmıştır. Yazı yazma işlerinden asla vazgeçmemiştir.

1995 yılından itibaren yazıları gazetelerde oldukça karşılaşılır bir hale gelmiştir. Birden fazla gazeteye yazılarını vermiştir ve köşe yazarı olarak sürekli yazıları yayımlanmıştır. Şimdi ise gazetelerin başyazarı haline gelmiştir. Yazılarını sade ve anlaşılır bir dil kullanmış, rahat okunabilir hale getirmiştir. Çalışmalarını yalnızca gazete ile sınırlamayarak televizyon programında bile sesini duyurmuştur. 1999 yılında yaşantısını Pınar Oğuz ile birleştirdi. Pınar ve Murat’ın iki çocuğu olmuştur. İsimlerini Ata ve Tan koymuşlardır.

 

Kendisi sivri dilli ve cesur olan yazar, ekonomist aynı zamanda gazetecimiz çalışmalarının hakkını vermektedir. İnsanları bilgilendirmek açısından uğraşları dikkatlerden kaçmamaktadır. Kendisi sık sık yazılar yazmakta ve bunlar için pes etmeden uğraşlar vermektedir. 23 yaşından beri sık sık yazılar yazmaktadır. Halka ulaşabilmek için de sosyal medyayı sürekli  kullanmaktadır kendisi.

SWIFT Kodu Nedir, Bankaların SWIFT Kodları

Previous article

Multinet Kart Nedir, Özellikleri ve Avantajları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel