murat-muratoglu-hayati
murat-muratoglu-hayati

Oldukça başarılı bir kariyeri olan Murat Muratoğlu, 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Gerçek isim ve soyismi Murat Turan olan Muratoğlu, bu kararın babasından geldiğini ve bu yüzden farklı bir soyisim kullandığını belirtmişti. Durum böyle olunca Murat Muratoğlu kimdir sorusu, her zaman sorulmakta ve merak edilmektedir. Başarılı yazılarının yanında yaptığı ekonomi yorumları, Muratoğlu’nun daha çok kişi tarafından tanınmasını sağlamıştır.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Murat Muratoğlu Kimdir ?

Borsaya deneyimini 15 yaşında yaşamaya başlayan Murat Muratoğlu, bu yeteneği ve yatkınlığı sebebiyle İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni okumuştur. Eğitimi devam ederken farklı şirketlerde staj yapan Muratoğlu, bu deneyimler sayesinde okul bitince Amerika’ya yerleşmiştir. O dönemin en önemli borsa merkezlerinden biri olan İkiz Kuleler’de hizmet veren Muratoğlu, emtia borsasında çalışarak kendini kanıtlamıştır. 20’li yaşlarında oldukça başarılı bir broker olarak Amerika’da tanınmış ve ani karar ile Türkiye’ye geri dönüş yapmıştır. Ülkeye döndükten sonra birçok sektörde hizmetlerine devam etmiş ve kalitesini kanıtlamıştır. Böyle bir kişiyi kaçırmak istemeyen şirketler/gazeteler, Murat Muratoğlu’na çeşitli teklifler yapmıştır. Sözcü, Gözcü ve Referans Gazetesi gibi gazetelerde çalışarak kendini geliştiren Muratoğlu, sade anlatım ile düşündüklerini herkese aktarmayı hedeflemiştir.

murat-muratoglu-kimdir

murat-muratoglu-kimdir

Sosyal medyayı aktif kullandığı ve cesur bir dille ekonomiyi sert şekilde eleştirdiği için birçok kişi tarafından tanınmaktadır, tanınmaya devam etmektedir. Yaptığı ekonomik yorumlar, zaman içerisinde ortaya çıkmakta ve Muratoğlu’nun kalitesini göstermektedir. Çeşitli televizyon kanallarında program yapan ve yorumcu olarak katılan Murat Muratoğlu, şu an aktif olarak televizyonda yer almaktadır. Aynı zamanda fikirleri ve yazılarını sosyal medya üzerinden paylaşarak insanlara ekonomiyi sevdirmeye çalışmakta ve borsa hakkında yorumlar yapmaktadır. Murat Muratoğlu’nun hayatı hakkında araştırma yapan kişiler, bu yazımızdan kişi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Bekçilerin Güncel Maaşı Ne Kadar ?

Previous article

Öğretmenlerin Güncel Maaşı Ne Kadar ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Ekonomi