odeabank sahibi
odeabank sahibi kimdir,odeabank kime ait

OdeaBank ülkemizde bankacılık faaliyetine sürdüren 49.banka olarak bilinir. Banka ilk hizmetini 1 Kasım 2012 yılında İstanbul Maslak’ta açtı. 7 Aralıkta ikinci şubesini Güneşlide, üçüncü şubesini Kozyatağı’nda 17 Aralıkta açtı. OdeaBank’ta bugün 1500 personel çalışmaktadır. Ülkemizde iş istihdam eden önemli kuruluşlardan birisidir. Genel Müdürü Hüseyin Özkahya’dır.  146 EFT ve ODEATRIS SWIFT kodu ile işlem yapmaktadır. 2016 yılı itibari ile 55 şubesi ile bankacılık faaliyetlerine devam etmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”1246″]

OdeaBank Bankasının ana hissedarı Bank Audi grubudur. Bank Audi’nin merkezi Lübnan ülkesinde bulunur. OdeaBank 300 milyon dolar sermaye ile ekonomik faaliyetlerine başladı. OdeaBank sahibi olan Audi Bank Kuzey Afrika ve Lübnan Bölgesinde faaliyet gösteren, toplamda 11 ayrı ülkede Bankacılık faaliyeti yürüten bir guruptur. Raymond Wadih Audi 1932 yılında Sidon Lübnan’da doğdu. 1962 yılından bugüne kadar Raymond kuruluşunun müdürlüğünü yaptı. 1998 yılında ise başkanlık görevini üstlendi. Raymond Audi Bank Audi’yi babası, kardeşleri ve bunun yanında Kuveytli olan bir iş adamı ile bir araya gelerek kurdu.

Bu Makalede Bulabilecekleriniz

Bank Audi ortakları kimlerdir?

Bank Audi’nin 5 bine yakın personeli bulunur. Yönetim kurulu 10 kişiden oluşur.  Bu kurul üyeleri şunlardır: Samir Hanna, Raymond Wadih Audi, Youssef Nasr, Dr. Freddie Baz, Dr. Marwan Ghandour, Hatem Ali Sadek, Dr. Imad Itani, Abdullah İbrahim Hobayb, Ayşe Korkmaz ve Hüseyin Özkaya’dır. Tüm ortakların ortaklık payı %10’u geçmez. Samir Hanna Audi Bank CEO’sudur ve ortaklık payı %0.104 civarıdır.

 

OdeaBank faaliyetlerine Türkiye’de başlarken Bank Audi ismini alamadığı için OdeaBank ile Bankacılık faaliyetlerini sürdürdü. Türkiye’de otomobil firması olan Audi ile yaşanılan isim hakkı probleminden dolayı OdeaBank ismiyle devam etmek zorunda kaldı. OdeaBank isim hakkı problemiyle ilgili hukuki süreç hala devam etmektedir.  Odeabank Lübnan merkezli ana hissedarı olan Bankaudi grubuna aittir. Dolayısıyla bankanın merkezi Lübnan’dadır.  Bank Audi Lübnan’ın en büyük, Arap dünyasının dördüncü büyük bankasıdır. İlk olarak 2011 yılında BDDK tarafından lisansı verildi. Kurumsal bankacılık kapsamında hizmet sunmayı hedefleyen şirket ülkemizde yaptığı yatırımlarla, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekti.

 

Eskişehir Altın Fiyatları – Altın Ne Kadar ? Güncel Fiyatlar

Previous article

Türkiye’de Yıllara Göre Enflasyon Oranları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.